به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از استانداری، علی جهانگیری با اشاره به استقبال کم‌نظیر فناوران، مبتکران و شرکت‌های دانش‌بنیان استان و کشور از این نمایشگاه، گفت: از مجموع طرح‌های ثبت‌نام شده در این دوره از نمایشگاه، ۱۵۹۷ طرح مربوط به استان آذربایجان شرقی است و استان‌های اصفهان، تهران به ترتیب با […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از استانداری، علی جهانگیری با اشاره به استقبال کم‌نظیر فناوران، مبتکران و شرکت‌های دانش‌بنیان استان و کشور از این نمایشگاه، گفت: از مجموع طرح‌های ثبت‌نام شده در این دوره از نمایشگاه، ۱۵۹۷ طرح مربوط به استان آذربایجان شرقی است و استان‌های اصفهان، تهران به ترتیب با ۶۲ و ۵۲ طرح بیشترین آمار ثبت‌نام در این نمایشگاه را دارند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در ۱۸ زون تخصصی برگزار می‌شود، گفت: بیشترین طرح‌ها در زون‌های الکترونیک، آب و ارتباطات به ترتیب با ۳۲۶، ۱۶۲ و ۱۱۱ طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

جهانگیری اضافه کرد: طرح‌های ثبت‌نام شده در این دوره از نمایشگاه، شامل ۹۵۲ ایده فناورانه، ۸۸۱ طرح توسعه و تجاری‌سازی و ۹۸ محصول دانش‌بنیان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از برگزاری ۱۵ رویداد جنبی همزمان با این نمایشگاه خبر داد و گفت: بخش ویژه نیازهای فناورانه و محصولات ساخت داخل، زون تخصصی فناوری‌های معدن و سومین دوره میز صنعت خودرو از جمله بخش‌های جدید این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره‌های گذشته است.

وی با اشاره به مشارکت فعال دستگاه‌های ملی نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و خانه معدن ایران در این دوره از نمایشگاه، گفت: پنل‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری با همکاری این دستگاه‌ها برگزار می‌شود.

جهانگیری با بیان اینکه فناوران، مبتکران و شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۵ آبان برای ثبت‌نام در این نمایشگاه مهلت دارند، افزود: رینوتکس هفتم از ۱۳ تا ۱۷ آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برپا می‌شود.

انتهای پیام