به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ بانوان کشورمان با ۳ شکست و یک پیروزی، جام جهانی هلند را به پایان رساند. آیرین آرتونیان، بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال بانوان ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا در این خصوص بیان کرد: بچه‌ها خیلی خوب در مسابقات […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ بانوان کشورمان با ۳ شکست و یک پیروزی، جام جهانی هلند را به پایان رساند.

آیرین آرتونیان، بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال بانوان ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا در این خصوص بیان کرد: بچه‌ها خیلی خوب در مسابقات ۳ به ۳ ظاهر می‌شوند اما به دلیل اینکه طی چند سال اخیر در حیطه مربیگری بسکتبال ۵ نفره فعالیت کردم، سعی می‌کنم در زمینه‌های خارج از تخصص خودم نظر ندهم.

وی افزود: بچه‌ها زحمت می‌کشند و تمرینات خود را مداوم دنبال می‌کنند اما نباید انتظار داشت به این زودی نتیجه بگیرند. ابتدا باید امکانات و اردوهای ملی برای آن‌ها فراهم شود و بعد از آن عملکرد تیم ملی بانوان را زیر سوال ببریم.

آرتونیان عنوان کرد: سطح بسکتبال بانوان ایران نسبت به آن سال‌هایی که من فعالیت می‌کردم، بسیار بالا رفته است. تیم بانوان به اکثر تورنمنت‌های مهم اعزام می‌شود و پیشرفت بسیار قابل توجه‌ای داشتند.

بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال بانوان اظهار داشت: همه بازیکنان در مجموع بازی‌ها به صورت یکسان امتیاز کسب کردند، مثلا اگر یکی در بازی اول امتیاز بیشتری به دست آورده، در بازی بعدی بازیکن دیگر با کسب امتیاز بالا جبران کرده است.

آرتونیان در پایان گفت: باتوجه تلاش‌هایی که در حال حاضر فدراسیون جهت پیشرفت بانوان انجام می‌دهد، تیم ملی بسکتبال جای بسیاری برای رشد و ترقی دارد. بچه‌ها می‌توانند حتی به قهرمانی در آسیا فکر کنند و فقط مستلزم برنامه‌ریزی بسیار دقیقی است که باید انجام شود.