به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جرمی هانت، ریاست دستگاه دیپلماسی انگلستان مدعیات تکراری و بی پایه غرب درخصوص استفاده نیروهای دولت سوریه از جنگ افزار ها شیمیایی را در حالی دوباره مطرح نمود که دمشق مکررا بر دروغ بودن این قبیل ادعاها اهتمام داشته هست. هانت در صفحه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جرمی هانت، ریاست دستگاه دیپلماسی انگلستان مدعیات تکراری و بی پایه غرب درخصوص استفاده نیروهای دولت سوریه از جنگ افزار ها شیمیایی را در حالی دوباره مطرح نمود که دمشق مکررا بر دروغ بودن این قبیل ادعاها اهتمام داشته هست.

هانت در صفحه توئیتر خود درج کرد: در حالتی که رژیم سوریه استفاده ترسناک از جنگ افزار ها شیمیایی را تکرار کند، عکس العمل ما نیرومند و یکپارچه می باشد.

ما در این زمینه با انگلستان و فرانسه که در جریان عکس العمل به هجوم دوم به ما پیوستند، رایزنی کرده ایم و آنان هم با ما اتفاق نظر دارند که استفاده دو مرتبه از جنگ افزار ها شیمیایی به واکنشی بسیار جدی تر از طرف ما منتج خواهد گردید.

جان بولتون و دیگر مقامهای آمریکایی در ماه های گذشته مکررا ادعای واهی استفاده از جنگ افزار ها شیمیایی توسط نیروهای سوریه را در حالی مطرح کرده اند که دمشق اهتمام دارد زرادخانه های شیمیایی در این کشور امحا شده اند و طرف غربی تنها از این ادعاها برای یافتن دستاویز به منظور دخالت در امور داخلی سوریه استفاده می نماید.

بولتون علاوه بر این مدعی هست، دیوان بین المللی کیفری از اقدام مناسب در عکس العمل به «حملات شیمیایی» در سوریه باز مانده هست.

او اعلام کرد، با این نظر که کارهای آمریکا در سوریه موجب استفاده شبه نظامیان القاعده از جنگ افزار ها شیمیایی شده، مخالف هست و دیگربار دولت مشروع در دمشق را در این زمینه مورد اتهام قرار داد. بولتون اظهار کرد: دولت روسیه و سایرین بیان می کنند آمریکا به القاعده اذن استفاده از جنگ افزار ها شیمیایی می دهد.

انتهای پیام