– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند شامگاه شنبه در نشستی با تاکید بر مدیریت مصرف آب برای گذر از بحران کم‌آبی اظهار داشت: همه مردم باید  مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب آشامیدنی را در دستور کارخود قرار دهند. وی، با بیان اینکه در فصل تابستان […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند شامگاه شنبه در نشستی با تاکید بر مدیریت مصرف آب برای گذر از بحران کم‌آبی اظهار داشت: همه مردم باید  مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب آشامیدنی را در دستور کارخود قرار دهند.

وی، با بیان اینکه در فصل تابستان مصرف آب افزایش می‌یابد افزود: در شرایط کرونایی امسال مصرف آب افزایش یافته که برای جبران کمبود آب اقدامات مهم و موثری اجراء شده است.

استاندار بوشهر بازسازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده آب را از برنامه‌های مهم دانست و بیان کرد: برای افزایش منابع آب آشامیدنی استان بوشهر طرح‌های مهمی اجرایی شده که بخشی از این پروژه‌ها امسال وارد مدار تولید می‌شود.

گراوند ساخت سد در نقاط مختلف را مورد اشاره قرار داد و افزود: این سدها در راستای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی در نقاط مختلف در حال ساخت است که بخشی از این سدها امسال افتتاح می‌شود.

وی، از افزایش تولید آب از پروژه آب شیرین‌کن بوشهر خبر داد و تصریح کرد: پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر با اجرای طرح توسعه‌ای، تولید آب از این تاسیسات به ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز افزایش یافت که نقش مهمی در تامین آب شهر بوشهر داشته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه با پروژه آب شیرین‌کن کنگان در مجموع اکنون ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب در استان بوشهر تولید می‌شود گفت: پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر روند اجرایی مطلوبی دارد که بر اساس قول سرمایه‌گذار امسال وارد مدار تولید می‌شود.

گراوند افزود: با افتتاح این پروژه که نقش مهمی در تامین آب پایدار دارد تولید آب استان بوشهر از پروژه‌های اب شیرین‌کن  از 60 هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش می‌یابد.

۳۰ درصد پروژه‌های اب‌شیرین‌کن استان بوشهر در دشتستان قرار دارد۵۳۲ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن استان بوشهر سرمایه‌گذاری شدانشعاب آب خانه باغ‌های استان بوشهر قطع شد

وی، یکی از مشکلات مهم مصرف آب در استان بوشهر را باغ ویلاها  دانست و تصریح کرد: برای جبران کمبود آب شهرها و روستاها به ویژه در شهرستان‌های گناوه و تنگستان، انشعاب آب تمام باغ ویلاها با همکاری دستگاه قضایی قطع می‌شود.