محمود ثمینی در یازدهمین جشن صنعت چاپ لرستان که امروز ۲۶ آذرماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی به‌صورت محدود در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: صنعت چاپ نقش بسزایی در انتشار و توسعه علمی بشر داشته و بسیاری از تکنولوژی‌های امروز مدیون و مرهون صنعت چاپ هستند. […]

محمود ثمینی در یازدهمین جشن صنعت چاپ لرستان که امروز ۲۶ آذرماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی به‌صورت محدود در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: صنعت چاپ نقش بسزایی در انتشار و توسعه علمی بشر داشته و بسیاری از تکنولوژی‌های امروز مدیون و مرهون صنعت چاپ هستند.

وی تصریح کرد: هرگونه ضبط و ثبت وقایع تاریخی، بدون چاپ امکان‌پذیر نبود و بخش عمده‌ای از شناسنامه تاریخی ملت‌های مختلف به بهانه صنعت چاپ است که تا به امروز ماندگار مانده است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: عصر اطلاعات و ارتباطات و ظهور روزنامه‌نگاری در گرو صنعت چاپ به وقوع پیوست و اگر این صنعت و تلاشگران و فعالان این عرصه نبودند، افکاری که در ذهن دانشمندان، فلاسفه و نویسندگان حوزه‌های مختلف علمی در ادوار گذشته متبلور شده، امروز در قالب کتاب به دست ما نمی‌رسید.

ثمینی سپس با تأکید بر نقش ویژه صنعت چاپ در توسعه امروز استان، افزود: حمایت از فعالان عرصه چاپ استان باید تداوم داشته باشد تا روند توسعه استان از سرعت بیشتری برخوردار شود.

انتهای پیام