به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از ساکرنت، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد یک شرکت دارویی چینی ۵۰ هزار دوز واکسن COVID-۱۹ خود را  در اختیار تیم های حاضر در رقابت های کوپا آمه ریکا قرار می دهد. این معامله بخشی از توافق نامه بین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا و به نقل از ساکرنت، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد یک شرکت دارویی چینی ۵۰ هزار دوز واکسن COVID-۱۹ خود را  در اختیار تیم های حاضر در رقابت های کوپا آمه ریکا قرار می دهد.

این معامله بخشی از توافق نامه بین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و شرکت دارویی Sinovac مستقر در پکن است.

آلخاندرو دومینگز ، رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی گفت: این بهترین خبری است که خانواده فوتبال آمریکای جنوبی می تواند دریافت کنند. من از این حرکت بزرگ همبستگی و حمایت شرکت Sinovac که فهمید فوتبال یک فعالیت اساسی برای اقتصاد ، فرهنگ و سلامت جسمی و روانی آمریکای جنوبی است ، قدردانی می کنم. این یک گام بزرگ به جلو در از بین بردن بیماری همه گیر COVID-۱۹ است ، اما به هیچ وجه به این معنی نیست که ما مراقبت های خود را رها می کنیم. ما کار و مسئولیت خود را حفظ خواهیم کرد.

از این واکسن ها برای سایر مسابقات کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی نیز استفاده خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اهمیت این توافقنامه را برجسته کرد زیرا اولین کنفدراسیون در جهان است که توافق کرده است که برای شروع یک تورنمنت تمام تیم های خود را واکسن بزند.

چین صدها میلیون دوز واکسن ساخت داخل را در خارج از کشور توزیع کرده و برای کار در زمینه ایمن سازی گسترده علیه کرونا فعالیت کرده است.

اما رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین ، گائو فو ، روز شنبه در یک کنفرانس گفت که میزان کارایی واکسن ها نیاز به بهبود دارد.

گائو در سخنرانی در مورد واکسن های چینی COVID-۱۹ و استراتژی های ایمن سازی در کنفرانسی در شهر چنگدو در جنوب غربی گفت: ما این مسئله را حل خواهیم کرد که واکسن های فعلی از میزان محافظت زیادی برخوردار نیستند. اکنون در حال بررسی هستیم.

کوپا آمه‌ریکا از ۱۳ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه در آرژانتین و کلمبیا برگزار می شود . در مجموع ۱۰ کشور آمریکای جنوبی در این رقابت ها شرکت خواهند کرد.  بازی افتتاحیه در بوئنوس آیرس در تاریخ ۱۳ ژوئن برگزار می شود که آرژانتین به مصاف شیلی می رود.

برزیل یک روز بعد مقابل ونزوئلا به میدان خواهد رفت. فینال رقابت ها نیز در بارانکیلا ، کلمبیا برگزار می شود.

انتهای پیام