دکتر غلامرضا حامدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از مجموع ۱۹ هزار و ۴۸۸ خونگیری در شش‌ماهه امسال ۱۳ هزار و ۸۳۷ واحد خون در مراکز درمانی استان توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۱۱۳ واحد […]

دکتر غلامرضا حامدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از مجموع ۱۹ هزار و ۴۸۸ خونگیری در شش‌ماهه امسال ۱۳ هزار و ۸۳۷ واحد خون در مراکز درمانی استان توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۱۱۳ واحد خون به سایر پایگاه‌های استان ارسال شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از  ۱۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل انتقال خون لرستان بیان کرد: در این مدت، ۹۶۸۲ واحد فراورده خونی بین مراکز درمانی استان توزیع شده است.

 حامدی گفت: همچنین در این مدت ۳۰۹ واحد فرآورده خونی به سایر پایگاه‌های استان ارسال شده که نسبت به رقم ارسالی مدت مشابه سال گذشته ۹۳.۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در شش ماه امسال ۲۵۹ واحد پلاکت فرزیس تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۴۲ واحد تولید شده ۸۲.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل انتقال خون لرستان عنوان کرد: در شش ماه امسال ۲۶ هزار و ۳۳۳ نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۸۸ نفر موفق به اهدا شدند.

حامدی گفت: بیشترین ارسال خون و فراورده‌های خونی را به استان خوزستان داریم.

انتهای پیام