«حشمت‌الله فلاحت‌پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره سیاست‌های دوگانه ترامپ در ارتباط با ایران مبنی بر تهدیدات مکرر جنگی و درخواست‌های مذاکره گفت: تا زمانی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعلیق نشود، ترامپ تنها می‌تواند در تهران با نظامیان مذاکره کند. نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو […]

«حشمت‌الله فلاحت‌پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره سیاست‌های دوگانه ترامپ در ارتباط با ایران مبنی بر تهدیدات مکرر جنگی و درخواست‌های مذاکره گفت: تا زمانی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تعلیق نشود، ترامپ تنها می‌تواند در تهران با نظامیان مذاکره کند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم دفتر مقام معظم رهبری و احتمال تحریم ظریف تاکید کرد: تحریم‌های صورت گرفته انفعالی است به خصوص نام بردن از رهبری و ظریف نشان می‌دهد جنگ روانی آمریکا که در حوزه نظامی مطرح بود به حوزه سیاسی منتقل شده است.

فلاحت‌پیشه با بیان این که ترامپ تئوری‌های تهدیدی-تحریمی پمپئو را دنبال می‌کند، تصریح کرد: ترامپ راهبرد جنگ روانی پمپئو را در پیش گرفته است. این راهبرد از دو بعد به رخ کشیدن قدرت نظامی آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تحریم اقتصادی ایران بود.

تاریخ مصرف مزیت مطلق آمریکا گذشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان این که تاریخ مصرف راهبرد تهدیدی نظامی آمریکا گذشته است، تاکید کرد: شکار پهباد آمریکایی که بالاترین سلاح نظامی آمریکا بود، توسط ایران و چیزی که تحت عنوان مزیت مطلق از آن یاد می شد، نشان داد آمریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند به پیروزی در چنین جنگی امیدوار باشند.

وی ادامه داد: توان نظامی ایران در موشک‌های زمین به زمین بسیار قوی تر از موشک‌های زمین به هواست و این مساله در اتاق جنگ آمریکا نیز به ترامپ توضیح داده شده که این توان را به چالش نطلبد.

سقوط پهباد به معنای پایان جنگ روانی آمریکا در حوزه نظامی بود

فلاحت‌پیشه بیان کرد: سقوط پهباد به معنای پایان جنگ روانی آمریکا در حوزه نظامی بود، به همین دلیل این جنگ روانی به حوزه تحریمی و سیاسی منتقل شده و مباحثی بدون قابلیت اجرایی همانند تحریم دفتر مقام معظم رهبری و وزیر امورخارجه مطرح می شود.