به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، جاد دیر، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا و معاون سخنگوی کاخ سفید در صفحه توییتر خود نوشت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود تلفنی گفت‌وگو کرد. وی خاطرنشان کرد: ترامپ و ماکرون درباره تحولات مثبت در مبارزه با همه‌گیری کرونا و پیشرفت در راستای بازگشایی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، جاد دیر، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا و معاون سخنگوی کاخ سفید در صفحه توییتر خود نوشت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ و ماکرون درباره تحولات مثبت در مبارزه با همه‌گیری کرونا و پیشرفت در راستای بازگشایی اقتصادهای جهانی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

دیر نوشت: رهبران دو کشور ابراز امیدواری کردند که نشست پنج کشور (اعضای دائم شورای امنیت) به زودی برگزار و درباره واکنش سازمان ملل متحد به این همه‌گیری گفت‌وگو شود.

او ادامه داد: ترامپ و ماکرون به این اتفاق نظر رسیدند که اصلاح سازمان بهداشت جهانی ضروری است. رهبران دو کشور همچنین درباره مسائل مهم منطقه‌ای و دوجانبه به رایزنی پرداختند.

انتهای پیام