به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بیژن حیدری برای دومین بار به عنوان داور وسط داربی پایتخت انتخاب شد تا این دکتر ارتوپد یک بار دیگر قاضی نبرد پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. پیش از این و برای نخستین بار در داربی ۸۵، حیدری وظیفه قضاوت در شهرآورد تهران را داشت که […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بیژن حیدری برای دومین بار به عنوان داور وسط داربی پایتخت انتخاب شد تا این دکتر ارتوپد یک بار دیگر قاضی نبرد پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. پیش از این و برای نخستین بار در داربی ۸۵، حیدری وظیفه قضاوت در شهرآورد تهران را داشت که این بازی با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی به سود پرسولیس به اتمام رسید. البته او در داربی ۸۳ نیز به عنوان داور چهارم در کنار علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری حضور داشت.

این داور همدانی در لیگ نوزدهم، قضاوت ۱۰ دیدار را بر عهده داشته است که با نگاهی به این بازی‌ها، می‌توانیم او را داور بازی‌های بزرگ لیگ نوزدهم نامید. نکته جالب در خصوص داوری‌های او در لیگ این فصل، قضاوت او برای استقلال و پرسولییس در دیدار برابر تراکتور و ذوب‌آهن بوده است. او در این فصل، ۳ بار برای پرسپولیس سوت زده است که پرسپولیس در این دیدارها، ۲ پیروزی و یک شکست را کسب کرده است. همچنین او ۲ بار قضاوت‌ بازی‌های استقلال را برعهده داشته است که استقلال نیز یک پیروزی و یک تساوی در این دیدارها کسب کرده است. نکته جالب در خصوص این داور بین‌المللی این است که این نخستین قضاوت او در ورزشگاه آزادی است.

لیست بازی‌هایی که بیژن حیدری در آن‌ها قضاوت کرده است:

تراکتور یک – پرسپولیس صفر، هفته دوم

تنها صحنه بسیار مشکوک این بازی، گل احسان حاج‌صفی بود که پرسپولیسی‌ها اعتقاد به آفساید داشتند اما کارشناسان داوری نظر به صحیح بودن گل دادند.

ذوب‌آهن ۲ – استقلال ۲، هفته پنجم

بازی جنجالی که استقلالی‌ها معتقد بودند گل ارسلان مطهری، بازیکن نیم‌فصل نخست ذوب آهن و فعلی استقلال به حسین حسینی آفساید بوده اما کارشناسان داوری اعلام کردند این گل صحیح بوده و همچنین حیدری به درستی استراماچونی را اخراج کرده است. خداداد افشاریان معتقد است داور می‌توانست در صحنه‌ای هادی محمدی را اخراج کند و یدالله جهانبازی معتقد بود داور می‌توانست یک پنالتی برای تیم اصفهانی بگیرد.

پیکان ۲ – نفت مسجدسلیمان ۳، هفته ششم

حیدری در این دیدار اشتباه تاثیرگذاری نداشت و قضاوت خوبی را پشت سر گذاشت.

ماشین‌سازی ۲ – فولاد خوزستان ۳، هفته هفتم

حیدری در این دیدار یک پنالتی برای ماشین‌سازی اعلام کرد که به نظر همه کارشناسان این پنالتی درست بود.

شاهین شهرداری بوشهر صفر – پرسپولیس ۵، هفته هشتم

سعید مظفری‌زاده و یدالله جهانبازی معتقد بودند گل دوم پرسپولیس سالم بوده اما افشاریان اعتقاد داشت توپ به دست علیپور برخورد کرده و داور باید خطای هند اعلام می‌کرد. همچنین در این دیدار، امیرحسین موسی‌زاده از شاهین و فرشاد احمدزاده از پرسپولیس به درستی با کارت داور از زمین اخراج شدند.

تراکتور ۲ – استقلال ۴، هفته نهم

تنها اشتباه حیدری در این دیدار به نظر برخی کارشناسان داوری، اخراج شیخ دیاباته در اوایل بازی بود.

ذوب‌آهن صفر – پرسولیس ۳، هفته سیزدهم

بیژن حیدری در این دیدار یک پنالتی درست برای پرسپولیس گرفت و در باقی صحنه‌ها به درستی عمل کرد و اشتباه خاص و تاثیرگذاری نداشت.

شهرخودرو یک – سپاهان یک، هفته چهاردهم

لقب جنجالی‌ترین قضاوت بیژن حیدری به این بازی تعلق می‌گیرد. دیداری که با تساوی ۲ تیم همراه شد اما بعد از این دیدار شهرخودرویی‌ها از دست داور بسیار عصبانی بودند و حتی از او شکایت هم کردند. شکایتی که موجب شد تا حیدری در دو هفته خانه‌نشین شود. در این دیدار و به گفته کارشناسان، این داور بین‌المللی می‌توانست حداقل یک پنالتی برای تیم میزبان بگیرد و در اخراج محبی نیز عجله کرد.

گل گهر یک – سایپا یک، هفته هفدهم

بیژن حیدری در این دیدار قضاوت خوبی داشت و ۲ گل سایپا را به درستی مردود اعلام کرد.

پیکان یک – شاهین شهرداری بوشهر ۳، هفته هجدهم

بیژن حیدری قضاوت بی‌دردسری را داشت و به خوبی بازی را مدیریت کرد.

انتهای پیام