به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عین الله شریف پور در  جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که با حضور وزیر اطلاعات ،استاندار، نمایندگان مجلس و مسئولان کل ادارات در استانداری برگزار گردید اضافه کرد: کشور ایران حجم ها،استعدادهای متفاوتی در استان ها دارد که به وسیله این تفاوت،  هر استان تفویض اختیارات متناسبی نیز […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عین الله شریف پور در  جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که با حضور وزیر اطلاعات ،استاندار، نمایندگان مجلس و مسئولان کل ادارات در استانداری برگزار گردید اضافه کرد: کشور ایران حجم ها،استعدادهای متفاوتی در استان ها دارد که به وسیله این تفاوت،  هر استان تفویض اختیارات متناسبی نیز طلب می کند که لازم هست این تفویض ها از حالت شعارگونه خارج و عملیاتی گردد تا استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان ها با تکیه به حجم ها و استعدادهای هر استان  بتوانند مدیریت کنند.

وی با تاکید بر این که «استان های مرزی یک حجم بالقوه می باشند که باید به ظرفیتی بالفعل مبدل شوند» اظهار کرد: متاسفانه هنوز  قادر نبوده ایم از حجم های بالقوه نهفته استان های مرزی کشور استفاده نماییم.

نماینده مردم شوط،ماکو،پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های ناعادلانه از سوی دشمن تصریح نمود: اگر از حجم مرزها برای تامین مواد اولیه صنعت های و بخش های متفاوت استفاده نماییم توان داریم در مبارزه با تحریم های آمریکا قدم های خوبی برداریم.

برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بااشاره به این که «اساس امنیت ایجاد اشتغال برای مردم است» اظهار کرد: امروزه دشمنان توان مبارزه نظامی با ایران را ندارند و هدف خود را مردم  و معیشت مردم قرارداده اند که راه حل برطرف فتنه دشمن، برطرف مشکلات اقتصادی مردم هست.

وی با اشاره به تفویض اختیارات به استانداران تصریح نمود: با عملیاتی شدن تفویض اختیارات، استانداران با تکیه بر حجم های منطقه از طریق دور زدن تحریم ها، مشکلات اقتصادی را توان دارند برطرف کنند.

وی با اشاره به این که «آذربایجان غربی از استان های حساس در آمایش سرزمینی سال ۹۸ است» اظهار کرد: باید اختیارات تام و خاصی به استان تفویض گردد چون که این استان با پتانسیل های زیاد علاوه بر تامین هزینه های خود قادر به تامین هزینه چند استان دیگر نیز هست.

انتهای پیام