حسن تفتیان در گفت و گو با ایسنا، در مورد بهبود آسیبش که از نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا دوحه به جای ماند و اجازه حضور او در فینال را نداد، اظهار کرد: خدا را شکر مرحله توانبخشی هم انجام شده و تقریباً یکی دو هفته‌ای است که تمریناتم را جدی […]

حسن تفتیان در گفت و گو با ایسنا، در مورد بهبود آسیبش که از نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا دوحه به جای ماند و اجازه حضور او در فینال را نداد، اظهار کرد: خدا را شکر مرحله توانبخشی هم انجام شده و تقریباً یکی دو هفته‌ای است که تمریناتم را جدی تر و تخصصی‌تر دنبال می‌کنم. آسیبم یک کشیدگی ساده و طول درمان آن هم مشخص بود. دکتر اردیبهشت هم هفته پیش مرا معاینه کرد و گفت که موضوع خاصی نیست و می‌توانم تمریناتم را با درصدهای تجویزی کم کم بالا ببرم تا به ۱۰۰ درصد برسد. فکر می‌کنم اواسط تیر بتوانم برای مسابقه اقدام و در اولین مسابقه بعد از آسیب شرکت کنم.

دونده سرعتی ایران در مورد کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان و المپیک گفت: کسب سهمیه جهانی که انجام شده و همان رکوردی که در مسابقات بین‌المللی تهران ثبت کردم به عنوان کسب سهمیه مسابقات جهانی مورد قبول قرار گرفته است. حتی در سایت جهانی دوومیدانی هم ثبت شده است و در رنکینگم هست. برای کسب سهمیه المپیک باید زودتر تلاش خود را شروع کنیم.

تفتیان در ادامه گفت: با توجه به موضوعی که فدراسیون مصاحبه کرده که من به مسابقات جهانی نمی‌رسم واقعاً مشخص نیست برنامه آن‌ها چیست. چیزی که هدف من است باید زودتر اردوهای خود را زیر نظر مربی آغاز کنیم، حداقل تکلیف اردو و مربی را باید زودتر مشخص کنیم. امسال باید برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنیم تا یک سال قبل از المپیک با خیال راحت برای موفقیت در المپیک تمرینات را انجام دهیم.

قهرمان ۱۰۰ متر آسیا در پاسخ به این سوال که هزینه اردوها و مربی با خودتان است یا فدراسیون هزینه می‌کند گفت: در حال حاضر که تمریناتم را با هزینه شخصی آغاز کرده ام. درست مثل بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا که شش ماه با هزینه شخصی برای قهرمانی آسیا هزینه کردم. اما فکر نمی‌کنم برای کسب سهمیه و حضور در المپیک در رشته ۱۰۰ متر نهایتاً دو سه ماه اردو و کمک هزینه مربی هزینه زیادی باشد و اگر واقعاً اینها را هم انجام ندهند دوستان می‌خواهند چه کنند برای ما؟

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر فدراسیون هیچ هزینه‌ای برای تمریناتتان نمی‌پردازد، تاکید کرد: در حال حاضر فدراسیون هیچ هزینه‌ای به ما نمی‌دهد و حتی هیچ ارتباطی هم با ما ندارند که برنامه‌های ما را بگیرند. من یکی دو بار تماس گرفتم و فعلاً درخواست اردوی داخلی دادم که در تهران حداقل یک اردو برای ما تدارک ببینند که متمرکز تر تمرین کنیم اما با این هم موافقت نشده است.

تفتیان در پاسخ به این سوال که پس فدراسیون هیچ برنامه‌ای برای جذب مربی خارجی برای شما نخواهد داشت گفت: برای دوستان فکر می‌کنم هیچ برنامه‌ای وجود ندارد.

رکورددار دوی سرعتی ایران در مورد توقعاتش از فدراسیون گفت: واقعاً حداقل‌ها را در اختیار ورزشکار بگذارند. تنها کسی که قبل از احسان حدادی ورودی جهانی را ثبت کرده بود من بودم. امیدوارم که تعداد کسانی که رکورد می‌زنند بیشتر شود و با تیم کامل‌تری به جهانی قطر برویم، اما می‌دانید که چقدر حد نصاب‌های جهانی سخت شده و همین حدنصاب را بدست آوردن کار بسیار ارزشمندی بود.

دارنده مقام پنجمی جهان در دوی ۱۰۰ متر داخل سالن گفت: اکنون دوستان از فدراسیون مصاحبه می‌کنند که من به جهانی نمی‌رسم و حتی اگر هم برسم آبروی خود را می برم. حرف‌هایی که اصلاً حرفه‌ای نیست. مطمئناً اگر شرایط و برنامه‌ریزی ها خوب پیش رود و ما بتوانیم خوب تمرین کنیم می‌توانیم در جهانی انتظار داشت و نتیجه خوبی گرفت. من در آغاز فصل ۱۰.۰۹ دویدم و اگر فصل خوب پیش رود می‌توانم زمان‌های بهتری هم بدوم. با این حرف‌ها و حاشیه سازی ها به جز بار روانی روی ورزشکار و پرت کردن حواس او از رسیدن به هدفش سود دیگری نخواهند برد.

او در پاسخ به این سوال که شاید این صحبت‌های فدراسیون به دلیل مدال نگرفتن در قهرمانی آسیا قطر و به وجود آمدن آسیبتان در نیمه نهایی آن رویداد مطرح می‌شود گفت: آسیب که هر ورزشکاری ممکن است در ورزش حرفه‌ای با آن روبه رو شود. ورزش حرفه‌ای که بدون آسیب نیست، ولی اگر در خانه بخوابید اتفاقی نمی‌افتد. وقتی با حداکثر توان ورزش حرفه‌ای کنی ریسک آسیب زیاد است اگر برای این اتفاق که ممکن است برای هر ورزشکاری رخ دهد این حرف‌ها را می‌زنند کاملاً غیر حرفه‌ای است.

انتهای پیام