اقتصادآنلاین درج کرد:‌ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بیکاری ۶هزار نفری واردکنندگان خودرو و تعطیلی ۶۰درصد از شرکت‌های واردکننده اطلاع داد. چه کسی پاسخگوی هزینه‌هایی که بر دوش مردم افتاده هست؟ چه کسی پاسخگوی هزینه‌هایی که بر دوش مردم افتاده هست؟این فعال بازار خودور در مورد وضع واردکنندگان تصریح نمود: تا به حال حدود ۶هزار […]

اقتصادآنلاین درج کرد:‌ دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بیکاری ۶هزار نفری واردکنندگان خودرو و تعطیلی ۶۰درصد از شرکت‌های واردکننده اطلاع داد.

چه کسی پاسخگوی هزینه‌هایی که بر دوش مردم افتاده هست؟

چه کسی پاسخگوی هزینه‌هایی که بر دوش مردم افتاده هست؟این فعال بازار خودور در مورد وضع واردکنندگان تصریح نمود: تا به حال حدود ۶هزار نفر از واردکنندگان خودرو بیکار و ۶۰درصد از شرکت‌های واردکننده تعطیل شده‌اند.

دادفر اضافه کرد: بقیه شرکت‌هایی که تعطیل نشده‌اند نیز تنها ۳۰درصد فعالیت گذشته خود را انجام می‌دهند؛ در نتیجه اگر با همین روند پیش برویم تا سال آینده هیچ شرکت واردکننده‌ای باقی نمی‌ماند.

خصوصی‌سازی در ایران به امری بعید مبدل شده هست

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو علاوه بر این با اشاره به وابستگی شرکت‌های خودروسازی به دولت افزود: تا وقتی که دولت پای خود را از این مبحث کنار نکشد و همچنان یک نماینده مجلس یا فردی از دولت، مدیرعامل این شرکت‌ها باشند خصوصی‌سازی در کشور رخ نمی‌دهد.

وی با بیان این که بخش خصوصی درآمدش را از رضایت مشتری اکتساب می‌کند، اظهار کرد: تنها خصوصی شدن می‌تواند تمایل به افزایش کیفیت را در خودروسازان ایجاد کند چون که در شرایط فعلی فضای رقابتی بین خودروسازان وجود ندارد و مردم ملزم به خرید خودروهای داخلی می باشند.

دادفر عقب‌ ماندگی صنعت خودروسازی از خصوصی‌سازی را نتیجه کم کاری وزارت صنعت دانست و اضافه کرد: حدود ۱۵سال هست که هم قدرت صنعتی و هم انسانی برای خصوصی شدن را داریم اما سبب عقب ماندگی ما کم کاری وزاری صنعت هست.