ایمان میر اول مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته بودن چند ماهه تالارهای پذیرایی در تمام نقاط کشور و لرستان و تأثیر آن در رکود اقتصادی اظهار کرد: تعطیلی تالارها باعث کشیده شدن مراسم عروسی در سایر فضاها شده که خطر شیوع کرونا در آن فضاها بسیار بیشتر است. وی ادامه داد: مراسم […]

ایمان میر اول مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته بودن چند ماهه تالارهای پذیرایی در تمام نقاط کشور و لرستان و تأثیر آن در رکود اقتصادی اظهار کرد: تعطیلی تالارها باعث کشیده شدن مراسم عروسی در سایر فضاها شده که خطر شیوع کرونا در آن فضاها بسیار بیشتر است.

وی ادامه داد: مراسم عروسی و سایر اجتماعات مردم زمینه درآمدزایی چندین صنف دیگر را فراهم می‌کند که این روزها به علت شیوع کرونا بسیاری از این صنوف تعطیل شده‌اند.

میر افزود: بسته بودن تالارهای پذیرایی در مراکز استان‌ و سایر شهرستان‌ها باعث شده مراسم عروسی در فضاهای خانگی و سایر فضاها برگزار شود که نمونه آن در یک روستا در محیطی بسیار کوچک یک عروسی با هزار نفر برگزار شد و این برای شیوع ویروس کرونا بسیار خطرناک‌تر است.

رئیس اتحادیه تالارداران خرم‌آباد تصریح کرد: اینکه تالارها را تعطیل کنیم و بدون مطالعه این موضوع را اعلام کنیم که با تعطیلی این صنف شیوع کرونا کمتر می‌شود به نظر ما قابل‌قبول نیست.

وی با اشاره به ورشکستگی بسیاری از تالارها و ضرر مالی بسیار زیاد این رسته به‌واسطه این تعطیلی‌ها گفت: وام مربوط به کرونا تنها به ۲۰ درصد رسته‌های تحت پوشش این اتحادیه تعلق‌گرفته زیرا بیشتر آن‌ها شرایط دریافت تسهیلات را ندارند و یا مبلغ وام قابل جبران برای خسارت‌های آن‌ها نیست.

میر بیان کرد: تقاضای ما از مدیران بخش‌های مختلف استان این است که مطالعات دقیقی روی تعطیلی‌ها انجام دهند و اگر تعطیلی‌ها واقعاً چاره‌ساز است به این کار اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تالارها و رستوران‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مانع شیوع کرونا می‌شوند و به مراتب از برگزاری مراسم در منزل یا مکان‌های دیگر بهتر هستند.

انتهای پیام