«رضا علیزاده»، عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات و بازرگانی گفت: دلایلی که موافقین این طرح برای دفاع از آن آورده اند همان دلایلی است که حدود ۹ سال پیش برای ادغام این وزارتخانه آورده بودند. موافقین تفکیک وزارتخانه […]

«رضا علیزاده»، عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات و بازرگانی گفت: دلایلی که موافقین این طرح برای دفاع از آن آورده اند همان دلایلی است که حدود ۹ سال پیش برای ادغام این وزارتخانه آورده بودند. موافقین تفکیک وزارتخانه محور اصلی شان این است که ادغام کار اشتباهی بوده و مشکل، مشکل ساختاری است.

علیزاده با بیان اینکه بنده مخالف تفکیک وزارتخانه هستم، افزود: اگر با توجه به گفته موافقین تفکیک وزارتخانه، ادغام مشکل ساختاری داشت ابتدا باید مشکل ساختاری حل شود نه اینکه مجددا وزارتخانه ها را از هم جدا کنیم. ادغام یا تفکیک کارساز نیست و نمی تواند مشکلات مردم را در این برهه از زمان حل کند.

وی بیان کرد: چند سالی است که از ادغام این وزارتخانه گذشته است اگر مجددا کار تفکیک را شروع کنیم مطمئنا ۲تا ۳ سال این وزارتخانه جدا شده بلاتکلیف خواهند ماند و با دلایل و بهانه های مختلفی  روند ارائه خدمات را کند خواهند کرد.

علیزاده بیان کرد: اگر معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت تقویت، ساختارها اصلاح و بخش کنترل بازار در یک وزارتخانه متمرکز شود مشکلاتی که الان با آن مواجه هستیم، رفع می شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه نحوه اداره اقتصاری کشور ما مشکل دارد، افزود: زمانی که حقوق مامور بازرسی حداکثر ۲ میلیون تومان است، جای وسوسه شدن ماموران در مقابله با بی نظمی های اقتصادی در سطح بازار نیز وجود دارد که این کار مانع از اجرای صحیح قانون می شود.

علیزاده گفت: سیستم توزیع یارانه های غیرمستقیم باید سروسامان داده شود. در مجلس به دنبال طرحی هستیم که یارانه های مستقیم و غیر مستقیم که در سطوح مختلف ارائه می شود حذف شوند و سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان که در سطوح مختلف به عنوان یارانه تزریق می شود، در قالب یک پکیج ارائه شود تا یارانه به صورت صحیح به دست مردم برسد و عدالت رعایت شود تا در این صورت نیازی به نظارت نداشته باشیم.