«قاسم میرزایی نکو»، عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "گزینه فراکسیون امید برای انتخابات هیات رییسه" گفت: طبیعی است که هر سه فراکسیون فعال شوند و برای انتخاب هیات رییسه افرادی که می خواهند را تعیین کنند. فراکسیون امید هم جلساتی داشته و کارگروهی را تشکیل داده […]

«قاسم میرزایی نکو»، عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "گزینه فراکسیون امید برای انتخابات هیات رییسه" گفت: طبیعی است که هر سه فراکسیون فعال شوند و برای انتخاب هیات رییسه افرادی که می خواهند را تعیین کنند. فراکسیون امید هم جلساتی داشته و کارگروهی را تشکیل داده که در حال جمع بندی است. قرار است مجمع عمومی در روز یک شنبه گزارش خبرنما به نقل از خود را ارایه دهد.

او ادامه داد: قرار است طبق گزارش مجمع عمومی، عملکرد دوستان در هیات رییسه ارزیابی و میزان موفقیت آنها سنجیده شود مثلا آقای پزشکیان، وکیلی، مطهری و رحیمی حضورشان چه حاصلی داشته است؟ مجموعه مسایلی که فراکسیون دنبال می کرده چقدر تحقق یافته است. این ارزیابی توسط کمیته در حال انجام بوده و مرحله بعد این است که به چه صورت و با چه آرایشی، گزینه ها اعلام شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا آقای عارف جزو گزینه های فراکسیون امید هست یا خیر، گفت: نمی دانم باید بگذاریم به نظر مجمع عمومی، و رای گیری که انجام می شود.

میرزایی نکو بیان کرد: ائتلاف جزو مباحثی است که تا لحظه آخر چانه زنی ها و جلساتش برگزار می‌شود. باید بگذاریم این مسایل شفاف توسط  مجمع بررسی و اعلام شود. در سری قبل قرار بود اقای حاج بابایی مستقل بماند اما در دقیقه ۹۰ و وقت اضافه که نه بلکه خارج وقت اضافه اعلام کرد که  انصراف می دهد پس با هیچ فرمولی و عهد و پیمانی نمی شود، ائتلافات را بست.