آفتاب‌‌نیوز : دولت آنکارا با اخراج سه خبرنگار آلمانی، ۱۰ روز به آن‌ها برای ترک خاک ترکیه زمان داده است.به گزارش خبرنما به نقل از بی بی سی، پیش از این دولت ترکیه اعلام کرده بود که مجوز فعالیت برخی خبرنگاران خارجی و آلمانی را به اتهام ارتباط با گروه فتح‌الله گولن لغو کرده و این […]

آفتاب‌‌نیوز : دولت آنکارا با اخراج سه خبرنگار آلمانی، ۱۰ روز به آن‌ها برای ترک خاک ترکیه زمان داده است.
به گزارش خبرنما به نقل از بی بی سی، پیش از این دولت ترکیه اعلام کرده بود که مجوز فعالیت برخی خبرنگاران خارجی و آلمانی را به اتهام ارتباط با گروه فتح‌الله گولن لغو کرده و این خبرنگاران اجازه فعالیت در ترکیه نخواهند داشت.
همچنین وزارت خارجه آلمان در واکنش به ایجاد محدودیت برای خبرنگاران خارجی در ترکیه نسبت به سفر شهروندانش به این کشور هشدار امنیتی داده بود و وزیر خارجه آلمان با انتقاد از عملکرد دولت ترکیه اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که برای شهروندان آلمانی به ترکیه سفر می‌کنند، مشکلات امنیتی پیش آید.
گفته شده است که دو روزنامه نگار آلمانی اخراج شده روز یکشنبه از ترکیه خارج شدند و یک نفر دیگر نیز قبل از آنها به آلمان بازگشته بود.
این خبرنگاران برای رسانه‌های «زی‌دی‌اف»، «ان‌دی آر» و «تاکس اشپیگل» آلمان در ترکیه کار می‌کردند و برخی از آنان دارای تابعیت دوگانه ترکیه‌ای-آلمانی بوده‌اند.
منبع: مهر