به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، در گفت وگوی تلفنی ترامپ با ملک سلمان دو طرف درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای رایزنی کردند. کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد: رییس جمهوری آمریکا در گفت وگوی تلفنی با پادشاه عربستان در خصوص حل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، در گفت وگوی تلفنی ترامپ با ملک سلمان دو طرف درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای رایزنی کردند.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد: رییس جمهوری آمریکا در گفت وگوی تلفنی با پادشاه عربستان در خصوص حل بحران کشورهای حاشیه خلیج فارس ابراز خوشبینی کرده است.

پیش تر وزیر خارجه کویت اعلام کرده بود که اجلاس آتی سران شورای همکاری خلیج فارس روز پنجم ماه ژانویه در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

پیش از این گزارش ها حاکی از این بود که گشایشی در موضوع بحران عربستان و متحدانش با قطر به وجود آمده است.

عربستان، بحرین، امارات و مصر از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط خود را با این کشور قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را هم به روی دوحه بستند.

این کشورها برای ازسرگیری روابط، ۱۳ شرط تعیین کرده‌ بودند اما قطر با بیان اینکه شروط تعیین شده ناقض حق حاکمیت این کشور است، تاکنون به آن تن نداده است.