آفتاب نیوز :  رئیس جمهوری آمریکا درج کرد: اگر هر کس دیگری غیر از دونالد ترامپ آنچه را که من در سوریه (که در زمان ریاست جمهور شدن من افتضاحی آشفته از حضور داعش بود) انجام می دهم، انجام می داد، قهرمان ملی می گردید.او دنبال کرد: داعش تقریبا از بین رفته و ما نیروهای […]

آفتاب نیوز :  رئیس جمهوری آمریکا درج کرد: اگر هر کس دیگری غیر از دونالد ترامپ آنچه را که من در سوریه (که در زمان ریاست جمهور شدن من افتضاحی آشفته از حضور داعش بود) انجام می دهم، انجام می داد، قهرمان ملی می گردید.
او دنبال کرد: داعش تقریبا از بین رفته و ما نیروهای خود را به آرامی به خانه بر می گردانیم تا با خانواده هایشان باشند و به صورت همزمان با بقایای داعش می جنگیم.
ترامپ افزود: من در مورد خارج شدن از سوریه و دیگر جاها کمپین کردم. حالا وقتی که خارج کردن نیروها را شروع می کنم، رسانه های غیرواقعی یا بعضی ژنرال های شکست خورده که قبل از آمدن من قادر به انجام کار نبودند، قصد دارند از من و تاکتیک هایم که موثر هستند، گله کنند.
ریاست جمهوری آمریکا درج کرد: من کاری را انجام می دهم که عنوان کرده بودم انجام خواهم داد؛ جز این که نتیجه های آن بسیار خوب تر از چیزی شده که عنوان کرده بودم به عمل خواهد آمد. به علت دارا باشید که من بر علیه جنگ های بی انتهاء کمپین کردم.
اشاره ترامپ به تبلیغاتی هست که در جریان کمپین انتخاباتی خود به عمل آورده و در جریان آن وعده داده بود که در صورت برتری در انتخابات ریاست جمهوری، خارج شدن نیروهای آمریکایی از بعضی کشورهای بیگانه را در دستور کار قرار خواهد داد.
ریاست جمهوری آمریکا به تازگی اعلام نموده که تصمیم حتمی خود را در مورد خارج شدن نیروهای کشورش از سوریه گرفته هست. اعلام خارج شدن نیروهای آمریکایی از سوریه با استعفا انتقادآمیز جیمز ماتیس، وزیر دفاع دولت ترامپ و انتقاد چهره های متفاوت سیاسی آمریکایی روبه رو شده هست.
خبرگزاری رویترز گزارش کرد، وزارت دفاع آمریکا در حال سنجش طرح های متفاوت برای «خروج کنترل شده و سنجیده» هست. یک مقام آگاه به رویترز گفته که یکی از گزینه ها خارج شدن در یک بازه زمانی ۱۲۰ روزه هست.
مرجع: ایسنا