وی علاوه بر این یادآور گردید که ماجراهای زیادی مثل داستان حقیقی ذی ربط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و قضیه ایمیل های هیلاری کلینتون حریف دمکراتش در انتخابات ریاست جمهوری، به ندرت گزارش می گردد.  به نظر می رسد خصومت ترامپ با رسانه های آمریکایی، تمامی ندارد. وی جدیدا جشن کریسمس […]

 
 وی علاوه بر این یادآور گردید که ماجراهای زیادی مثل داستان حقیقی ذی ربط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و قضیه ایمیل های هیلاری کلینتون حریف دمکراتش در انتخابات ریاست جمهوری، به ندرت گزارش می گردد. 
 به نظر می رسد خصومت ترامپ با رسانه های آمریکایی، تمامی ندارد. وی جدیدا جشن کریسمس کاخ سفید برای اصحاب رسانه در سال جاری را کنسل کرد و با این کار، این سنت قدیمی را قربانی ارتباطات جنجال برانگیز اش با سازمان های خبری بزرگ کرد.
این گردهمایی هر ساله بمناسبت مراسم کریسمس در کاخ سفید، اسبابی برای روحیه قسمتی به خبرنگاران کاخ سفید و دیگر گزارشگران و مفسران آمریکایی تلقی می گردید.
روزنامه نگارانی که در ادوار متفاوت در این مراسم شرکت می کردند، از مجال گشت زنی در کاخ سفید برای تماشای تزئینات آن بهره مند می گردیدند. اما قابل ملاحظه ترین مزیت این مراسم، گرفتن تصویر یادگاری با ریاست جمهوری و همسرش در کنار درخت کریسمس بود.
حتی «بیل کلینتون» از روسای جمهوری سابق آمریکا بعد از استیضاح با خبرنگاران در این مراسم تصویر یادگاری گرفت. اما ریاست جمهوری فعلی آمریکا که میانه خوبی با اصحاب رسانه ندارد و اغلب آنان را به جعل خبر ها متهم می کند، تصمیم گرفته هست مراسم سال جاری را کنسل کند. 
 ترامپ و همسرش در دسامبر سال گذشته میلادی این مراسم را در کاخ سفید برگزار کردند، اما با خبرنگاران تصویر یادگاری نگرفتند. ترامپ و همسرش در مراسم سال گذشته خیلی کوتاه در جمع خبرنگاران حاضر گردیدند و به آنان خوشامد اظهار کردند.
کاخ سفید علاوه بر این مدتی قبل بعد از درگیری لفظی میان ریاست جمهوری آمریکا و «جیم آکوستا» خبرنگار سی ان ان در جریان یک کنفرانس خبری، مجوز ورود آکوستا به این کاخ را کنسل کرد.
بعلاوه، ترامپ دو بار از حضور در مهمانی شام کاخ سفید برای خبرنگاران اجتناب کرده، مجلسی که همه روسای جمهوری آمریکا از زمان «ریچارد نیکسون» در آن شرکت کرده اند.
رسانه های آمریکایی رویکرد ترامپ نسبت به مطبوعات را به یکی از مهمترین خبر ها آمریکا مبدل کرده اند و به نظر می آید این اوضاع، شرایط را در دو سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده برای ترامپ دشوارتر کند.
مراسم جشن کریسمس کاخ سفید برای خبرنگاران در حالی کنسل گردید که ریاست جمهوری آمریکا، «میک مولوانی» ریاست دفتر برنامه و بودجه دولت خود را به عنوان جانشین ریاست موقت کارکنان کاخ سفید معرفی کرد.
ترامپ شنبه گذشته اعلام نمود که «جان کلی» ریاست کارکنان کاخ سفید تا انتهاء سال جاری در این سمت باقی می ماند و پس از ان استعفا می کند. بعد از استعفا کلی از سمت خود، مولوانی به طور رسمی ریاست موقت کارکنان کاخ سفید را برعهده می گیرد.
ترامپ سال گذشته به امید نظم قسمتی به کاخ سفید، کلی را به ریاست کارکنان این کاخ برگزید، اما مکررا با این ژنرال بازنشسته آمریکایی درگیر گردید.  
 سمت ریاست کارکنان کاخ سفید در خوب ترین شرایط به عنوان یک منصب پرتقاضا تلقی می گردد، اما شخصیت دمدمی مزاج ترامپ و مقاومت وی، این جایگاه را به چالشی منحصر به فرد مبدل کرده هست.
مرجع: ایرنا