مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی در مرکز فضایی کندی در فلوریدا اظهار کرد: امروز دوران تازه ای از امنیت ملی آمریکا در فضا شروع می گردد. طبق گزارش آسوشیتدپرس، هدف از این برنامه ایجاد یک فرماندهی جدید برای سازماندهی عملیات فضایی، تسریع پیشرفت های فنی و یافتن راه های خوب تر برای […]

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی در مرکز فضایی کندی در فلوریدا اظهار کرد: امروز دوران تازه ای از امنیت ملی آمریکا در فضا شروع می گردد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، هدف از این برنامه ایجاد یک فرماندهی جدید برای سازماندهی عملیات فضایی، تسریع پیشرفت های فنی و یافتن راه های خوب تر برای مراقبت از دارایی های آمریکا در فضا من جمله تعداد کثیر ماهواره هایی هست که نیروهای مسلح این کشور برای جهت یابی، ارتباطات و شنود از آنان استفاده می نمایند.

راه اندازی فرماندهی فضایی آمریکا در شرایطی صورت می پذیرد که نگرانی درباره کارهای روسیه و چین برای مختل کردن، از کار انداختن و نابود شدن ماهواره های آمریکا افزایش یافته هست.

تشکیل این فرماندهی با برنامه دیگر ریاست جمهوری آمریکا برای ایجاد یک نیروی مسلح مستقل تحت عنوان «نیروی فضایی» رابطه ندارد ولی گام اول در آن مسیر تلقی می گردد.

اطلاعیه صادر گردیده از سوی دولت درباره روند پیچیده و طولانی تجدید سازمان واحدهای فضایی بخش های متفاوت نیروهای مسلح آمریکا و سازماندهی آنان در یک تشکیلات واحد توضیح چندانی عرضه نمی دهد.

به گفته یک مقام دولت آمریکا، در این طرح حدود ۶۰۰ تن از پرسنل واحدهای فضایی بخش های متفاوت ارتش در یک تشکیلات واحد سازماندهی خواهند گردید و در سال های آینده هزار پرسنل دیگر به آن افزوده می گردد.

یک سخنگوی پنتاگون اظهار کرد، تشکیل فرماندهی فضایی «گام بسیار مهمی در مسیر تقویت استعداد های فضایی و دفاع از منفعت های امنیت ملی آمریکا و مهار دشمنان هست. این فرماندهی رزمی هدایت عملیات فضایی و پیشرفت تاکتیک ها و فناوری های لازم را برعهده خواهد داشت».

او خاطرنشان کرد، وزارت دفاع کار روی تنظیم پیش نویس یک لایحه قانونی برای عملی کردن طرح ریاست جمهوری برای ایجاد یک نیروی مسلح فضایی را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام