به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دادگاه الکساندریا در ایالت ویرجینیای آمریکا روز سه شنبه پل مانافورت، ریاست کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا را در هشت اتهام گناهکار شناخت. در جریان دادگاه ۱۸ اتهام بر علیه وی مطرح گردید که از این میان مانافورت به انجام هشت مورد مجرم شناخته گردید. هشت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دادگاه الکساندریا در ایالت ویرجینیای آمریکا روز سه شنبه پل مانافورت، ریاست کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا را در هشت اتهام گناهکار شناخت.

در جریان دادگاه ۱۸ اتهام بر علیه وی مطرح گردید که از این میان مانافورت به انجام هشت مورد مجرم شناخته گردید. هشت اتهامی که اعضای هیئت منصفه در مورد آن به توافق دست یافته اند عبارت هستند از پنج مورد اظهارنامه مالیاتی دروغین، یک مورد مخفی کردن حساب بانکی بیگانه و یک فقره اختلاس بانکی.

با این حال دادگاه هنوز هیچ حکمی در مورد میزان مجازات مانافورت صادر نکرده هست.

محاکمه مانافورت به دنبال تحقیقات رابرت مولر، دادستان مخصوص رسیدگی به مبحث مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میسر گردید.

اعضای هیئت منصفه دادگاه، واقع در الکساندریای ایالت ویرجینیا نتوانستند در مورد ۱۰ اتهام به توافق برسند؛ قاضی روند دادرسی در مورد آن ۱۰ اتهام را مختومه اعلام نمود.

دادگاه مانافورت نخستین محاکمه علنی هست که به دنبال تحقیقات مخصوص در مورد تبانی احتمالی روسیه با ستاد تبلیغاتی ترامپ برگزار می گردد.

مانافورت که مشاور سیاسی بوده و ریاست کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا را حدود سه ماه هدایت می کرد اظهار بی گناهی کرده هست.

هیچکدام از اتهاماتی که بر علیه وی در دادگاه مطرح گردید به تحقیقات تبانی احتمالی میان کمپین دونالد ترامپ و روسیه رابطه ای ندارد.

دادستان ها اظهار کردند که مانافورت برای مخفی کردن ده ها میلیون دلار درآمد در ۳۰ حساب بانکی بیگانه در سه کشور متفاوت کوشش کرده بود.

به نقل از بی بی، سی پل مانافورت در کارزارهای انتخاباتی دیگر روسای جمهور آمریکا نیز فعالیت کرده من جمله در کارزار انتخاباتی جرالد فورد در میانه دهه ۷۰ میلادی و رونالد ریگان در سال های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۰.

آوازه مانافورت در دنیای سیاست آمریکا به این بود که توان دارد نمایندگی کسانی را برعهده بگیرد که بدنام می باشند و کمتر کسی برایشان لابی می کند من جمله برای فردیناند مارکوس ریاست جمهوری پیشین فیلیپین فعالیت کرد که به شکنجه انسان ربایی و قتل هزاران نفر از مخالفان خود متهم بود.

مانافورت در ماه می ۲۰۱۶ ریاست کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ را برعهده گرفت. هدف او این بود که از ترامپ چهره ای با عقلانیت بیشتر عرضه کند. فردی که به جای بداهه گویی در گردهمایی های انتخاباتی از روی متن سخنرانی می کرد. او درعین حال سازماندهی گردهمایی حزب جمهوری خواه را برعهده گرفت، مجلسی که در آن نامزدی رسمی آقای ترامپ برای حزب جمهوری خواه اعلام گردید.

با این همه مانافورت به سرعت با اتهاماتی دردسرساز روبه رو گردید. او متهم گردید که به ازای مشاوره سیاسی برای ریاست جمهوری وقت اوکراین که از پشتیبانی روسیه نیز بهره مند بوده میلیون ها دلار دستمزد گرفته بدون اینکه این مبادلات مالی را بر طبق مقررات آمریکا علنی کند. بعد از حضور او لحن و زبان مانیفست حزب جمهوریخواه در ازای درگیری های اوکراین تغییر کرد و بخش های ضدروسیه آن حذف گردید.

مانافورت در ماه اوت ۲۰۱۶ از کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ خارج گردید.

این در حالی هست که ریاست جمهوری آمریکا اهتمام کرد، هیچ رابطه ای با پرونده ریاست پیشین کمپین انتخاباتی اش ندارد.

ترامپ بعد از ورودش به ویرجینیا در میان طرفدارانش اظهار کرد: این مسئله رابطه ای به من ندارد.

وی با اشاره به تحقیقات در مورد رابطه کمپین انتخاباتی اش با روسیه مدعی گردید: من هیچ رابطه ای با پرونده روسیه ندارم.

ریاست جمهوری آمریکا نسبت به محکومیت مانافورت ابراز تاسف کرد و وی را “مردی خوب” ریاست جمهوری آمریکا نسبت به محکومیت مانافورت ابراز تاسف کرد و وی را “مردی خوب” شرح کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترامپ اظهار کرد: من از این تصمیم بسیار ناراحتم و محکومیت او بخشی از کمپین ظالمانه ای هست که انتخابات ۲۰۱۶ بهمراه داشت.

ترامپ در اشاره به کمپین های انتخاباتی رونالد ریگان و رابرت جوزف دول، سناتور پیشین عضو حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا بود، تاکید کرد: مانافورت به سود مردم زیادی کار کرد.

انتهای پیام