به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روز پنج شنبه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام نمود که مون جائه-این، ریاست جمهوری این کشور در روزهای ١٨ تا ٢٠ سپتامبر برای ملاقات با کیم جونگ اون، رهبر کشور کره شمالی، به پیونگ یانگ عزیمت خواهد کرد. پیش تر، هیأت اعزامی کره جنوبی به سرپرستی دبیر […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روز پنج شنبه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام نمود که مون جائه-این، ریاست جمهوری این کشور در روزهای ١٨ تا ٢٠ سپتامبر برای ملاقات با کیم جونگ اون، رهبر کشور کره شمالی، به پیونگ یانگ عزیمت خواهد کرد. پیش تر، هیأت اعزامی کره جنوبی به سرپرستی دبیر شورای امنیت ملی این کشور با کیم جونگ اون در پیونگ یانگ دیدار کرده بود.

ساعت هایی بعد از انتشار این خبر، ریاست جمهوری آمریکا در توئیتر خود درج کرد: کیم جونگ اون اطمینان تزلزل ناپذیر خود نسبت به ترامپ را ابراز می کند. متشکرم کیم.

قاعدتا اشاره ترامپ به توافق هایی هست که در ملاقات دو طرف در ماه ژوئن به دست آمد.

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری رسمی کشور کره شمالی، رهبر این کشور در ملاقات با هیأت کره جنوبی به گفتگوها خود با ریاست جمهوری آمریکا در ماه ژوئن سال جاری اشاره و از ریاست جمهوری کره جنوبی برای کوشش زیاد و صمیمانه در امکان پذیر کردن اجلاس سران آمریکا و کشور کره شمالی که نخستین نشست از نوع خود در تاریخ بود، تشکر نمود. علی الظاهر وی در این ملاقات، پیامی را هم از طریق کره جنوبی برای ترامپ ارسال داشته که عکس العمل گرم ریاست جمهوری آمریکا را به دنبال داشته هست. به گفته منبع های خبری کره جنوبی، کیم جونگ اون گفته که در اعتمادش نسبت به ریاست جمهوری آمریکا خللی وارد نشده هست.

نشست سنگاپور با صادر کردن اطلاعیه ای در بر دارنده تاکید بر غیراتمی شدن شبه جزیره کره، تمایل به بهبود ارتباطات دوطرفه و کمک ایالات متحده به پیشرفت اقتصادی کشور کره شمالی انتهاء یافت اما این اطلاعیه به جزئیاتی درباره نحوه دستیابی به این اغراض نمی پرداخت. علی رغم ابراز خوشبینی درباره دستیابی فوری به این اغراض، از آن زمان گهگاه مقام های دو کشور یکدیگر را به کوتاهی در پیگیری این اطلاعیه یا طرف ثالث را به سنگ اندازی در این مسیر متهم نموده اند و در عین حال، کیم جونگ اون و دونالد ترامپ مکررا مشخصا از ارتباطات نزدیک و اعتماد متقابل شخصی میان خود حرف گفته و حتی نسبت به دیدار دو مرتبه دو طرف ابراز امیدواری کرده اند.

انتهای پیام