به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا سخنان بعضی دموکرات ها را که خواهان استیضاح این عضو جدید دیوان عالی فدرال شده اند، بی احترامی به مردم آمریکا دانست. این در حالی هست که رهبران دموکرات ها در کنگره از خواسته دو نماینده این حزب برای استیضاح کاوانا پشتیبانی نکرده […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا سخنان بعضی دموکرات ها را که خواهان استیضاح این عضو جدید دیوان عالی فدرال شده اند، بی احترامی به مردم آمریکا دانست.

این در حالی هست که رهبران دموکرات ها در کنگره از خواسته دو نماینده این حزب برای استیضاح کاوانا پشتیبانی نکرده اند.

مجلس سنای آمریکا جدیدا بعد از یک روند جنجالی، صلاحیت کاوانا را تایید کرد. او با ۵۰ رأی قبول کننده سناتورهای جمهوری خواه در مقابل ۴۸ رای مخالف عموما دموکرات ها به دیوان عالی راه پیدا نمود.

دونالد ترامپ قبل از ترک واشنگتن به مقصد فلوریدا اتهام تجاوز جنسی بر علیه قاضی کاوانا را ساختگی و خجالت آور قرائت کرد و اظهار کرد: شنیده ام که آنان در فکر استیضاح این قاضی معروف هستند؛ مردی که مرتکب هیچ کار خطایی نشد، مردی که در ترفندی گیر افتاد که دموکرات ها با وکیلان خود برای او تدارک نگاه کردند و اکنون قصد دارند وی را استیضاح کنند.

او اضافه کرد: به عقیده من این یک بی احترامی به مردم آمریکاست.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا،  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نشست رأی گیری برای عضویت برت کاوانا در دیوان عالی آمریکا چندین بار در پی اعتراض شماری از حضار و در حالی که سناتورها ساکت در جایگاه خود نشسته بودند، قطع گردید. معترضان که داد می زدند «شرم بر شما باد»، تأیید صلاحیت کاوانا را بی اهمیتی به قربانیان آزار جنسی می دانستند.

مراسم سوگند وی روز شنبه به صورت خصوصی در دیوان عالی برگزار گردید. قرار هست به زودی مراسم سوگند دیگری در حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید برگزار بشود.

انتهای پیام