به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، حمید پورمحمدی امروز چهارشنبه در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه اجرای پروژه‌های «جهش تولید» لرستان در سخنانی با بیان اینکه بعد از فرمان مقام معظم رهبری و اعلام سال جاری به عنوان سال «جهش تولید»، از دوم فروردین ماه ستادی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، حمید پورمحمدی امروز چهارشنبه در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه اجرای پروژه‌های «جهش تولید» لرستان در سخنانی با بیان اینکه بعد از فرمان مقام معظم رهبری و اعلام سال جاری به عنوان سال «جهش تولید»، از دوم فروردین ماه ستادی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشکیل شد، اظهار داشت: در این ستاد نمایندگان قوای مختلف حضور دارند.

اجرای هزار و ۶۰ میلیارد پروژه جهش تولید در لرستان

وی با بیان اینکه همچنین از نهادهای عمومی غیر دولتی مانند بنیادها و بسیج مستضعفان برای حضور در این ستاد دعوت شد، عنوان کرد: نهادهای نظارتی و دستگاه‌های ملی و تولیدی نیز در این ستاد حضور دارند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی با تاکید بر اینکه در این ستاد دو نوع طرح تدوین شده است که شامل طرح‌های ملی و استانی هستند، گفت: خوشبختانه استان لرستان به خاطر عملکرد موفقی که در ستاد اقتصاد مقاومتی داشت، طرح جهش تولید خود را زودتر آماده کرد که در این راستا با کارشناسان ما به تفاهم رسیده‌اند و منابع لازم را ما برای استان در نظر گرفته‌ایم.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه برای لرستان و یک سال، هزار و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: یک سوم این اعتبار را دولت پرداخت می‌کند و دو سوم آن را بخش خصوصی و نهادهای مالی تأمین خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه ۵۶ طرح را حمایت خواهیم کرد و البته همه این حمایت‌ها مشروط بر این است که این پروژه‌ها امسال تمام شوند، افزود: استان‌هایی که بتوانند در این رابطه عملکرد موفق تری داشته باشند منابع بیشتری در اختیارشان قرار خواهد گرفت و اگر هم در مسیر راه با موانعی روبرو شوند ستاد جهش تولید و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی موظف به رفع آنها است.

اجرای طرح «جنگل اقتصادی» در کشور

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گفت: به دنبال این هستیم که علاوه بر طرح‌های استانی، طرح‌های ملی نیز در دستور کار است تا همه استان‌ها در آن دخیل باشند و سهم لرستان در این رابطه نیز سهم کمی نخواهد بود.

پورمحمدی با بیان اینکه طرح‌های ملی متکی بر شرکت‌های دانش بنیان خواهد بود تا بهره وری را بالا ببریم و جوانان در عرصه اقتصاد نقش جدی ایفا کنند، بیان داشت: این طرح‌ها در کل جغرافیای کشور در دستور کار قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح «جنگل اقتصادی» به عنوان یک طرح ملی در کشور، افزود: همچنین طرح‌هایی را در حوزه گیاهان دارویی خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم از نهادهای عمومی غیر دولتی به ویژه بسیج در شکل دهی، ساماندهی و جلب مشارکت مردم استفاده کنیم.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی، تصریح کرد: امیدواریم با طرح‌های استانی و ملی پایان سال، یک سال موفق را داشته باشیم، علیرغم سختی‌ها و تلخی‌هایی که بیماری کرونا ایجاد کرده و یا محدودیت‌هایی که بر اثر تحریم‌ها ایجاد شده، فرصت جهش تولید برای کشور یک فرصت مغتنم است که باید با همکاری امسال را یک سال پرفروغ برای تولید کشور کنیم.