فریدون معینی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد تیم‌های ایرانی درهفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: به نظر من تیم‌های ایرانی نیازمند یک تحول اساسی در زمینه‌های مختلفی از جمله بدنسازی و ریکاوری است. بدنسازها باید با بازیکنان خوب کار کنند تا چنین مصدومیت‌هایی در تیم های‌مان به‌وجود نیاید و فکر می‌کنم […]

فریدون معینی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد تیم‌های ایرانی درهفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: به نظر من تیم‌های ایرانی نیازمند یک تحول اساسی در زمینه‌های مختلفی از جمله بدنسازی و ریکاوری است. بدنسازها باید با بازیکنان خوب کار کنند تا چنین مصدومیت‌هایی در تیم های‌مان به‌وجود نیاید و فکر می‌کنم یک مقدار اطلاعات و آگاهی باید بیشتر شود. نژاد ایرانی‌ها از اروپایی‌ها چندان دور نیست و تفاوتی ندارد اما ببینید آن‌ها چقدر پیشرفت کرده‌اند.

او درباره نتایج استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال تیم بدی نیست و بازی‌های بدی انجام نداده است. تعویض مربی و رفتن استراماچونی تیم را از هماهنگی انداخت اما این تیم آرام آرام شرایط خودش را بهتر خواهد کرد. بازیکنان استقلال به نظرم روز به روز به عملکرد بهتری می‌رسند اما تمام مشکلات این تیم به همان بدنسازی و ریکاوری برمی‌گردد که متاسفانه با این شرایط برنامه ریزی به مشکل خورده‌اند و بازیکنان‌شان مصدوم شده اند. امیدوارم بتوانند از گروه‌شان بالا بیایند.

این پیشکسوت فوتبال ایران همچنین درباره عملکرد پرسپولیس عنوان کرد: تغییر مربی پرسپولیسی‌ها ریسک بود و این تغییرات گاهی جواب می‌دهد. بازیکنان این تیم در بازی دیروز خوب کار کردند اما متاسفانه نشد که پیروز شوند. به نظرم باید به یحیی گل‌محمدی زمان داد تا بتواند پرسپولیس را به وضعیت مطلوبی برساند. نباید فقط دنبال نتیجه باشیم و این تیم به زمان احتیاج دارد تا موفق شود.

وی در خصوص بازی‌های سپاهان اصفهان گفت: من بازی روز گذشته این تیم را ندیدم اما سپاهان تیم شایسته‌ای است. آن‌ها در بازی اول پیروز شدند اما نباید به خاطر این برد شادی زیادی می‌کردند چرا که باعث می‌شود تیم‌ها را دست کم بگیرند. آن‌ها باید به شرایط عادی بر می‌گشتند و یکی از دلایل شکست سنگین‌شان این بود. فقط یک چیزی را حدس می‌زنم و آن این است که بازیکنان ما نیاز به آموزش‌های پایه‌ای دارند تا تیم در شرایط خوب و بالا بماند و این کار توسط مربی‌ها انجام می‌شود.

معینی همچنین با بیان این‌که تیم شهرخودرو در آسیا کم تجربه است، خاطرنشان کرد: برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. شهرخودرو با هدایت گل محمدی واقعا تیم خوبی بود و رفته رفته می‌تواند به شرایط گذشته خود برگردد. به هر حال این تیم هم نیاز به زمان دارد. آن ها ستاره‌ای ندارند اما با بازیکنان خوبی کار می‌کنند و امیدوار هستم به آقای سرآسیایی فرصت دهند و با یک یا دو بازی این تیم را قضاوت نکنند.

او در پایان بیان کرد: شکست درس بزرگی برای پیروزی است. باید از تجربیات بزرگان این فوتبال استفاده شود و به نظرم همه تیم‌های‌مان شانس صعود دارند و می‌توانند موفق شوند. مربیان ایرانی مربیان خوبی هستند و باید شرایط‌ را برای‌شان مهیا کنند تا بتوانند نتیجه بگیرند. اگر این امکانات فراهم شود تیم‌های ایرانی موفق خواهند شد.

انتهای پیام