محمد اسلامی امروز دوازدهم تیرماه در حاشیه مراسم کلنگ زنی قطعه چهارم،  چهار خطه پلدختر- خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی قطعه چهارم جاده جدید و جایگزین پلدختر -خرم‌آباد که مطالعات آن انجام شده را آغاز کردیم. وی با بیان اینکه طول این قطعه ۱۲ کیلومتر است، افزود: کل مسیر ۴۸.۵ کیلومتر […]

محمد اسلامی امروز دوازدهم تیرماه در حاشیه مراسم کلنگ زنی قطعه چهارم،  چهار خطه پلدختر- خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی قطعه چهارم جاده جدید و جایگزین پلدختر -خرم‌آباد که مطالعات آن انجام شده را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه طول این قطعه ۱۲ کیلومتر است، افزود: کل مسیر ۴۸.۵ کیلومتر است که برای ۱۷.۵ کیلومتر آن قبلا پیمانکار مستقر شده، ۱۲ کیلومتر را امروز پیمانکار شروع بکار کرد و ۱۸ کیلومتر باقی مانده مسیر هم در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد.

وزیر راه وشهرسازی گفت: احداث مجموعه جدید این محور سبب می‌شود که ۱۰کیلومتر مسافت کوتاه‌تر شود ضمن اینکه روستاهای مسیر به نحو مناسبی از دسترسی به جاده بهره‌مند خواهند شد.

اسلامی عنوان کرد: برای مسیر قبلی که ۳۰ کیلومتر راه با سیل ناپدید شده بود و راهی وجود نداشت و ۱۸.۵ کیلومتر مسیر نیز دچار آسیب شده بود و الان این ۴۸.۵ کیلومتر جاده فعلی را بازسازی و احیا کردیم که برای ترافیک عمومی باز نیست اما برای دسترسی محلی باز است و اقدامات تثبیتی جداره‌های آن را انجام می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: منتظر بودیم رودخانه پلدختر  کم آب شود تا بتوانیم با لایروبی آن دیواره سازی را انجام تا جاده بدنه ایمنی پیدا کند که این مهم را در دستور کار قرار دادیم.

اسلامی بیان کرد: تخصیص‌ها همیشه کم و زیاد بوده اما اراده کردیم تا دیواره‌سازی را در سالجاری به اتمام می‌رسانیم.

وی عنوان کرد: زمان‌بندی پروژه چهارخطه جدید ۳۶ ماهه است وامیدارم معارضی نداشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از مشکلات طرح‌های عمرانی کشور نپذیرفتن اوراق مشارکت از سوی پیمانکاران است،گفت: در چندماه کرونا، راهداری لرستان  ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در لرستان انجام دادند، اما متاسفانه برخی اوقات خدمات افراد خدوم دیده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: برای اینکه تحول خوبی در پروژه‌های عمرانی باقی مانده ایجاد شود سالجاری اسناد خزانه به دستور رئیس جمهور تبدیل به پول نقد کردند و سازمان برنامه بودجه وخزانه درصدی از آن را پول نقد پرداخت می‌کند.

اسلامی عنوان کرد: امیدواریم با کیفیت جدید منابع در سالجاری بتوانیم تحرک بیشتری را در پروژه‌های لرستان ایجاد کنیم.

انتهای پیام