علی بختیار در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد تجمعات شکل گرفته در روزهای موخر گفته بود: این تجمعات از باب معیشتی و اقصادی در کشور رخ داده هست و مردم نسبت به وضع موجود ناراصی می باشند که در این زمینه هم دولت و هم مجلس مقصر هست که تدبیرهای لازم را در […]

علی بختیار در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد تجمعات شکل گرفته در روزهای موخر گفته بود: این تجمعات از باب معیشتی و اقصادی در کشور رخ داده هست و مردم نسبت به وضع موجود ناراصی می باشند که در این زمینه هم دولت و هم مجلس مقصر هست که تدبیرهای لازم را در زمان معینی نیندیشیده هست.
وی در ادامه اظهار کرد: وقتی که شاهد آشفتگی در بازار ارز و سکه هستیم و نقدینگی نیز در کشور سیال می گردد شاهد افزایش نرخ کالاهای بنیادی مردم و تاثیر مستقیم آن بر روی معیشت مردم هستیم. مستاجرین وقتی که برای تمدید قرار داد مراجعه می کنند با کرایه ای دو برابر پارسال رو به رو می گردند و نرخ خیلی از کالاها افزایش یافته هست در حالی که خیلی از کالاها اصلا رابطه ای به دلار ندارند.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس تصریح نمود: باید بر روی نرخ کالا ها نظارت گردد و آنان را کنترل نمود. بازار سکه و ارز نیز باید مدیریت گردد. تشکیل بازار ثانویه توان دارد مشکل ارز را کنترل کند. مردم انتطار دارند مجلس و دولت به داد آنان برسد. ما هم به صورت مخصوص در مجلس پیگیر این مبحث هستیم. تجمعات جنبه ساختارشکنانه نداشت و مردم نسبت به وضع معیشتی اعتراض دارند.
یکی از مهمترین نتیجه هایی که می توانست برجام داشته باشد ورود سرمایه گذار به کشور بود. ما امروز در داخل نیروی جوان و خلاق به میزان کافی داریم و مسئله ما بحث سرمایه هست.
این عضو فراکسیون امید در ادامه اقرار کرد: در داخل کشور نیز دولت دچار لختی و کندی هست و شرایط برای سرمایه گذاران داخلی آسان سازی نشده هست. امروز زیادی از سرمایه گذاران در گرفتن مجوز با مشکل رو به رو می باشند. ما باید در کنار کوشش برای جدب سرمایه گذار بیگانه، برنامه ریزی هدفمندی برای جذب سرمایه های داخلی نیز دارا باشیم.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس اضافه کرد: عدم سازگاری و انسجام در بین بخش های اقتصادی کشور علت ایجاد وصعیت اقتصادی کنونی شده هست. اگر بخش های متفاوت اقتصادی با یکدیگر منسجم گردند و تصمیم های به موقعی را اتخاذ نمایند مطمئنا میتوان مشکلات را اداره نمود.
وی در انتهاء اظهار کرد: تصمیم گیری فوری و به هنگام مهمترین عامل برای حل مسئله های اقتصادی هست. اگر ما نرخ ارز را ثابت نگه نمی داشتیم و متناسب با تورم هرسال ۱۰ الی ۲۰ درصد نرخ ارز افزایش می یافت امروز شاهد این مشکلات نبودیم.
انتهای پیام