برترین‌ها: «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در حساب کاربری‌اش در توئیتر، پیامی به زبان انگلیسی به مناسبت فرا رسیدن نوروز منتشر کرد. ظریف در ابتدای این پیام گفت: «فردا، ما ایرانی‌ها -و دیگران در منطقه و فراسوی آن- نوروز را که نویدبخش آمدن بهار و آغاز سال نو پارسی است، جشن می‌گیرند. نوروز نشان‌دهنده […]

برترین‌ها: «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در حساب کاربری‌اش در توئیتر، پیامی به زبان انگلیسی به مناسبت فرا رسیدن نوروز منتشر کرد.

ظریف در ابتدای این پیام گفت: «فردا، ما ایرانی‌ها -و دیگران در منطقه و فراسوی آن- نوروز را که نویدبخش آمدن بهار و آغاز سال نو پارسی است، جشن می‌گیرند. نوروز نشان‌دهنده شخصیت، روحیه و جوانمردی مردم ما است که در بحبوحه تحریم‌ها و فشار‌های بی‌سابقه، غیرانسانی و غیرقانونی در حال برگزاری جشن هستند. در واقع، مردم ایران علی‌رغم روش‌های قرون‌وسطایی آمریکا برای تخریب زندگی‌شان از لحاظ امیدواری‌شان تزلزل به خود راه نمی‌دهند.

این البته تازگی ندارد:، زیرا مردم ما به هفت رئیس‌جمهور آمریکا نشان داده‌اند ما ایرانی‌ها نه فقط در برابر خصومت ایستادگی می‌کنیم بلکه آن را به عنوان فرصتی برای تازه کردن خودمان و پیشرفت غنیمت می‌شماریم.»

در بخش دیگری از پیام ظریف آمده است: «نوروز نشان‌دهنده فرهنگ نو شدن دائمی و امید است. ما نه فقط نو شدن طبیعت را بلکه عزممان برای تازه کردن افکار، اعمال و تلاش‌هایمان برای رقم زدن آینده‌ای درخشان‌تر برای خودمان، عزیزانمان، ملتمان و جهانمان را جشن می‌گیریم. امسال ما در دولت، همزمان با تأکید بر تلاشمان برای انجام کار‌های بیشتر برای مردممان-چه در داخل و چه در خارج- پیشگام این سنت هستیم.»

ظریف در این پیام بر همکاری با شریکان ایران جهت مبارزه با تحریم‌های آمریکا تأکید کرده است: «ما برای برچیدن دانه دانه آجر‌های دیواری غیرانسانی که دولت آمریکا قصد احداث آن پیرامون ما دارد، تعامل با شریکانمان را ادامه می‌دهیم. اشتباه نکنید: برای غلبه بر چالش‌ها فقط به مردم خودمان متکی هستیم، اما از تعامل سازنده با طرف‌های مختلف از جمله مللی که از زورگویی آمریکا به تنگ آمده‌اند هم استقبال می‌کنیم. از طریق همکاری‌های نزدیک‌تر با همسایگان یا شریکانمان در توافق هسته‌ای و فراسوی آن جایگاهمان را به عنوان کانونی قابل اتکا برای تجارت و بازرگانی در منطقه‌ای پرآشوب به دست خواهیم آورد.»

ظریف در ادامه گفت: «دچار این توهم نیستیم که مسیر آسانی پیش رو داریم، اما به آن‌هایی که به دنبال آسیب رساندن به ما هستند یادآوری می‌کنیم ایرانی‌ها بیش از ۳۰۰۰ نوروز را جشن گرفته‌اند- و نوروز‌های بی‌شمار دیگری را هم جشن خواهند گرفت.»

پیام تبریک توئیتری ظریف به زبان انگلیسی