آفتاب نیوز : غلامرضا خادمی زاده امشب در مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل که با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان راهداری در حال برپایی هست، گفت: قبل از این حدود ۱۸۳ جلسه برای برطرف مشکل کامیون داران و راننده های ناوگان عمومی جاده ای با ما […]

آفتاب نیوز : غلامرضا خادمی زاده امشب در مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل که با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان راهداری در حال برپایی هست، گفت: قبل از این حدود ۱۸۳ جلسه برای برطرف مشکل کامیون داران و راننده های ناوگان عمومی جاده ای با ما برگزار شد، اما تنها برداشت ما از این نشست ها منحصرا یک خودکار بود.
ایشان دنبال کرد: وزرای پیشین راه، صنعت و کار به سبب خدماتی که باید عرضه می کردند، ولی خدماتی به ما ندادند، رفتند.
خادمی زاده گفت: آنچه که امروز باعث شده هست، مشکلات راننده ها افزایش یابد، آمریکا و تحریم ها نیست.
ریاست محور انجمن های صنفی راننده های ناوگان مسافری مبحث تدبیر و امید در دولت را هم این چنین عنوان نمود که در گذشته به اشخاص بی مو، «زلف علی» و به اشخاص نابینا «عین الله» می اظهار داشتند؛ در ۴ سال موخر نه تدبیری از دولت نگاه کردیم و نه جای امیدی برای آینده گذاشتند.
وی اضافه کرد: دولت یک ارکستر هست که هر وزارتخانه اش در نوازندگی استاد هست، اما چون لیدر مناسب و مدیریت خوب ندارند، منحصرا صدای دلخراش بیرون می دهند.
خادمی زاده تصریح نمود: در همین مشکلات موخر راننده های، وزارت راه توپ را به زمین وزارت صنعت انداخت و وزارت صنعت هم مبحث را به وزارت کار ارجاع داد.
ریاست محور انجمن های صنفی راننده های ناوگان مسافری گفت: ما امروز هیچ چیز از دولت قصد نداریم منحصرا اجرای قانون و نظارت بر اجرای قانون می خواهیم، به چه سبب این همه تفسیر برای قوانین وجود دارد؟ بخشنامه هایی اجرا می گردد که در تضاد با قانون هست و این به کشور ضربه می زند.
ایشان دنبال کرد: سال گذشته بود که ریاست جمهور در مجلسی پشت دستور یک دستگاه اتوبوس نشست و برای تبلیغات خودشان قول دادند، یک دستگاه اتوبوس را با ۵۰ درصد تسهیلات بلاعوض، ۲۰ درصد آورده راننده و ۳۰ درصد تسهیلات به راننده بدهند، اما اتوبوس دو برابر شد، ولی خبری از این وعده نشد، ما که خواسته شده نداده بودیم، اما خودشان دنبال تبلیغات بودند و این مبحث را مطرح کردند، اکنون بیایند و جواب بدهند.
خادمی زاده اضافه کرد: در سفرهای نوروزی، ایام اربعین، تعطیلات نیمه خرداد وظیفه ماست که خدمت رسانی کنیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد که مشکلات ما را بشنود.
ریاست محور انجمن های صنفی راننده های ناوگان مسافری خطاب به ریاست مجلس گفت: آقای لاریجانی من ۱۰ سال از شما کوچکتر هستم، اما والله بریده ام. ۱۵ ۱۵ روز پیش سکته مغزی کردم و امروز بدون اذن دکتر از بیمارستان گریخته ام تا به این جلسه برسم.
ایشان دنبال کرد: ما خوب ترین اتوبوس ها را با نرخ های یک میلیارد تومان وارد ناوگان کردیم، درحالی که هواپیماها و قطارهای ما بسیار کهنه هست.
خادمی زاده اضافه کرد: بی کیفیت ترین ماشین ها، قطعات یدکی و لاستیک چینی به ما می دهید، اما تصادف که می گردد از ما جواب می خواهید.
ریاست محور انجمن های صنفی راننده های ناوگان مسافری تصریح نمود: دست کم کاری کنید شغل رانندگی در زمره شغل ها سخت و زیان آور لحاظ گردد.

مرجع: فارس