دکتر محمدرضا نیکبخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت لرستان به لحاظ کرونا خوب نیست. وی با بیان اینکه  بیشتر مرگ و میر در لرستان بیشتر مربوط به سنین بالای ۶۰ سال است، اضافه کرد: البته در بین مرگ و میر ناشی از کرونا در چند روز اخیر جوان و میانسال وجود دارد که این […]

دکتر محمدرضا نیکبخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت لرستان به لحاظ کرونا خوب نیست.

وی با بیان اینکه  بیشتر مرگ و میر در لرستان بیشتر مربوط به سنین بالای ۶۰ سال است، اضافه کرد: البته در بین مرگ و میر ناشی از کرونا در چند روز اخیر جوان و میانسال وجود دارد که این افراد بیماری زمینه‌ای نداشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه وضعیت غیرقرمز در لرستان نداریم، گفت: هم‌اکنون وضعیت شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، دورود، ازنا و  شهرستان چگنی و سفیددشت وضعیت سفید دارند و مابقی شهرستان‌ وضعیت زرد دارند.

نیکبخت افزود: لرستان در کشور به عنوان استانی که در وضعیت هشدار قرار دارد اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان‌های استان بیش از ۳۴۰ بیمار بستری داریم و این درحالیست که ۱۵۴ تخت خالی نیز داریم، بیان کرد: همچنین  ۳۵ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در ICU بستری هستند و البته ۷۰ نفر مشکوک و مثبت به این بیماری در ICU  های استان قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: درصد مرخصی و بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان یکسان است.

نیکبخت با بیان اینکه هماهنگی بین بخشی، رعایت مردم و تلاش کادر درمانی، پرستان، بهداشتیاران، کارشناسان بهداشتی و درمانی  و پرسنل در مقابله با بیماری کووید ۱۹ سبب شده که روند این بیماری در لرستان نسبت به استانهای بهتر طی شود، افزود: در ۱۰ روز گذشته ۳۸ تخت ICU به مجموع تخت‌های استان اضافه شده است.

وی بیان کرد:  تجهیز هر تخت ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد یعنی برای این ۳۸ تخت مذکور ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دستگاه‌های اکسیژن‌ساز خریداری شده که در آینده‌ای نزدیک وارد استان می‌شود.

انتهای پیام