به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی بیس بال ایران در مسابقات غرب آسیا موفق به کسب عنوان چهارمی شد. سیدعلی امام‌زاده، سرمربی تیم ملی بیس بال در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص این رقابت‌ها بیان کرد: سطح مسابقات نسبت به سال‌های قبل که شرکت کردیم و معمولا در پاکستان […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی بیس بال ایران در مسابقات غرب آسیا موفق به کسب عنوان چهارمی شد.

سیدعلی امام‌زاده، سرمربی تیم ملی بیس بال در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص این رقابت‌ها بیان کرد: سطح مسابقات نسبت به سال‌های قبل که شرکت کردیم و معمولا در پاکستان برگزار می‌شد خیلی متفاوت بود. اکثر تیم‌هایی که مشکل روادید با پاکستان داشتند مثل سریلانکا با توان بیشتری در این مسابقات شرکت کردند و باعث شده بود از سال ۲۰۰۶ که در مسابقات شرکت می‌کنیم رقابت بیشتر شود.

وی افزود: امسال چون ما دیر اردوها را شروع کردیم و یک اردو هم کلا بیشتر نداشتیم، نتوانستیم نتیجه‌ای که سال قبل را کسب کرده بودیم را تکرار کنیم و یک پله نزول پیدا کردیم. دلیلش این بود که وضعیت اعزام‌ها تا دقیقه ۹۰ مشخص نبود. لحظه آخر مشخص شد ولی وضعیت نسبت به سال‌های قبل خیلی بهتر شده و پیشرفت خوبی داشتیم. با یک سرمایه‌گذاری همه جانبه مثل تیم‌های پاکستان و سریلانکا فکر می‌کنم بتوانیم تیم‌هایی قوی را شکست بدهیم.

امام‌زاده عنوان کرد: در آسیا جایگاه چهاردهم و در رنکینگ جهانی ۳۷ جهان هستیم، تقریبا رنکینگ خوبی داریم. اگر روی رشته سرمایه‌گذاری شود تا دو سال آینده حتی اگر میزبان نباشیم روی سکوی اول و دوم خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی بیس بال اظهار داشت: بازیکنانی در ایتالیا، کانادا و آلمان اعلام آمادگی کردند تا در تیم ملی حضور پیدا کنند و می‌توانند کمک بسیار بزرگی به ما داشته باشند اما باید زیرساخت‌ها فراهم شود.

وی تصریح کرد: رشته‌ای به نام سافت بال مختص بانوان وجود دارد که زمین آن کوچک‌تر و توپ آن متفاوت اما ماهیت این رشته مثل بیس بال است. فدراسیون جهانی روی آن مانور می‌دهد که بیس بال بانوان را فعال کند اما رقابت‌هایی که برگزار می‌شود در سافت بال بوده و از لحاظ قوانین مثل بیس بال است.

امام‌‍زاده در پایان گفت: تیم‌های باشگاهی در این رشته وجود دارند و در لیگ‌های باشگاهی هر ۱۰ باشگاه که در ایران وجود دارند در لیگ برتر شرکت می کنند. زیرساخت نیاز داریم و باید روی جوانان و نوجوانان سرمایه‌گذاری کنیم. فدراسیون جهانی و آسیایی خیلی خوب ما را حمایت می‌کنند و مرتب استعدادیابی انجام می‌دهند ک موضوع بسیار مهمی است.