به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات شان خطاب به اعضای دولت تصریح کردند که در راستای اقتصاد باید قوی، پرحجم و با کیفیت کار کرد و مسئولین اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند. وی در قسمتی از بیانات شان با اهتمام بر این که […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات شان خطاب به اعضای دولت تصریح کردند که در راستای اقتصاد باید قوی، پرحجم و با کیفیت کار کرد و مسئولین اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند.

وی در قسمتی از بیانات شان با اهتمام بر این که دولت قدرت مدیریت اقتصادی کشور را دارد، افزودند: مستلزم چنین مدیریت اقتصادی، اهتمام جدی، ورود مجاهدانه در وسط میدان و نظارت کامل و مستمر به منظور بستن منافذ فساد هست تا دیگر نیازی به برخورد قوه قضاییه نباشد.

چکیده بیانات وی را در ۱۴ بند به توصیف زیر میتوان برشمرد.

۱

هدف از تشکیل جلسه سازگاری رؤسای سه قوه، تمرکز بر مسائل کلیدی اقتصادی و سازگاری جهت حل فوری تر آن هاست و بر همین اساس باید در این جلسات، از طریق اظهار کرد وگو و رایزنی، نقاط اشتراک را زیاد کرد.

۲ در راستای اقتصادی باید قوی و پُر ظرفیت کار کرد و تمام خلأها را پر کرد که همه این مورد ها امکان پذیر و شدنی هست و ما در اداره اقتصاد کشور بن بست نداریم.
۳ ظرفیت و کیفیت فعالیت و کارکرد مسئولین اقتصادی کشور باید به شکلی باشد که شب و روز نشناسند و کانون فعالیت ها هم سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد که اساس آن تکیه بر تولید داخلی هست.
۴ مبحث تولید داخل و رفع کردن مشکلات آن یکی از مسائل مهمی هست که باید در جلسه سازگاری رؤسای سه قوه  بر آن تمرکز گردد.
۵ مشکلات تولید، راه حل دارد و اقتصاددانها نیز برای آن راهکار عرضه داده اند که اگر به آنان عمل گردد، معیشت مردم که حالا بخش مهمی از جامعه دچار مشکل هستند، بهبود خواهد یافت.
۶ اید کوشش همه جانبه ای برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و یا زیر ظرفیت کار کردن آنان صورت بگیرد.
۷ باز کردن میدان برای فعالین سالمِ اقتصادی و جوانان مبتکر و پرتلاش و رفع کردن موانع و بهبود فضای اکتساب و کار» و علاوه بر این «بستن منافذ فساد و برخورد با مفسد» دو رکن با اهمیت مدیریت اقتصادی کشور هست.
۸ باید ثبات و آرامش برای فعال اقتصادی تأمین گردد تا بتواند برای آینده خود برنامه ریزی کند.
۹
۱۰
۱۱

/ / وزارت نفت و دیگر مسئولین دولتی راه های کاهش استفاده بنزین را پیگیری کنند.

۱۲ اجرای صحیح و کامل سیاستهای اصل ۴۴ و استفاده از تجار، تولیدگران، صنعتگران، قطعه سازان و دیگر اجزای بخش خصوصی در مدیریت اقتصادی و پیشرفت کشور قطعاً تاثیرگذار می باشد.
۱۳
۱۴

انتهای پیام