بیاد سردار مخلص سرفاریابی/سردار محمدحسین غیب پرور آیینه تمام نمای اخلاص و رشادت خبرنما _  سحرگاه سال ۱۳۴۰در روستای دهنوی سرفاریاب فرزندی به دنیا می آید که پدرش سیدعزیزاله نام او را محمدحسین می گذارد. سیدمحمدحسین در خانوده ای مذهبی و متدین که با پیشه کشاوری روزگار می گذراند چشم به جهان گشود و از […]

بیاد سردار مخلص سرفاریابی/سردار محمدحسین غیب پرور آیینه تمام نمای اخلاص و رشادت

خبرنما _  سحرگاه سال ۱۳۴۰در روستای دهنوی سرفاریاب فرزندی به دنیا می آید که پدرش سیدعزیزاله نام او را محمدحسین می گذارد.
سیدمحمدحسین در خانوده ای مذهبی و متدین که با پیشه کشاوری روزگار می گذراند چشم به جهان گشود و از هما دوران کودکی با کار و تلاش مانوس بود.
حضور در خانوده ای ای که ذکر نام و یاد حسین شهید و برگزاری مراسمات مذهبی امری همیشگی و متداول بود از محمدحسین نوجوانی مذهبی و آشنا به مسائل دینی و مقید می سازد، تقید و ارداتی که راه سعادتمندی او را انتخاب می کند.
سردار شهید محمد حسین غیب پرور دوران ابتدائی را در سرفاریاب به پایان رساند و سپس برای ادامه تحصیل به دهدشت هجرت کرد ولی به دلیل بعد مسافت و نبود فضای مناسب برای سکونت ترک تحصیل کرد و به روستای خود بازمی گردد و به مدت یک سال به پدر و مادرش در کارهای کشاورزی و دامپروری کمک می کرد و پس از یک سال با تغییرسیستم آموزش و پرورش پنجم ابتدائی نظام جدید را مجدداً گذرانیده و یک سال بعد مجدد به دهدشت باز می گردد و در مدرسه راهنمائی تحصیلی طالقانی (کیوان) مشغول تحصیل شد و پس از گذراندن دوران راهنمائی به هنرستان صنعتی دهدشت راه می یابد.


با آغاز تحرکات انقلابی در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت محمدحسین نیز ندای انقلاب و امام لبیک گفت و پای ثابت فعالیت های انقلابی و تظاهرات در شهر دهدشت بود.
با پیروزی انقلاب و تشکیل بسیج شهید محمد حسین غیب پرور به سپاه دهدشت می پیوندد و به ماهشهر می روند مدت پانزده روز در آنجا کار انتقال مهمات به جبهه را انجام می دادند .

شهید غیب پرور در سال ۱۳۵۹ ضمن تحصیل در سال چهارم هنرستان به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دهدشت در آمد و در سال ۱۳۶۰ عازم جبهه شد و در عملیات بزرگ طریق القدس شرکت کرد.


شهید در سال ۱۳۶۲ازدواج می کند و در همان زمان به مسئولت امور مالی سپاه دهدشت را به دست می گیرد و پس از آن به عنوان قائم مقامی سپاه دهدشت انتخاب می شود.
شهید غیب پرور در تاریخ ۶۲/۱۱/۱۵ به جبهه های حق علیه باطل اعزام می شود در عملیات بزرگ خیبر شرکت می کند و دچار مجروحیت می شود و و مدتی در بیمارستان بستری بود و سپس به خانه باز می گردد و پس از مدتی مجدد به جبهه برمی گرد که نهایتا در و در تاریخ ۱۳۶۳/۲/۱۶ در پاسگاه زید عراق به فیض شهادت نائل می شود.

 


مزار مطهر شهید سیدمحمدحسین غیب پرور در روستای زادگاهش دهنوی اسلام آباد سرفاریاب قرار داد.