آفتاب نیوز : «نیک شیفرین» خبرنگار شبکه تلویزیونی «پی بی اس» درج کرد: بولتون اظهار کرد که ریاست جمهوری آمریکا فکر نمی کند ایران از برجام خارج گردد.به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‎نیوز؛ ؛ مشاور «دونالد ترامپ» در بخش دیگری از گفت وگو هایش که در خبرگزاری فرانسه انعکاس یافته، ادعای تأثیرگذاری تحریم ها […]

آفتاب نیوز : «نیک شیفرین» خبرنگار شبکه تلویزیونی «پی بی اس» درج کرد: بولتون اظهار کرد که ریاست جمهوری آمریکا فکر نمی کند ایران از برجام خارج گردد.
به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‎نیوز؛ ؛ مشاور «دونالد ترامپ» در بخش دیگری از گفت وگو هایش که در خبرگزاری فرانسه انعکاس یافته، ادعای تأثیرگذاری تحریم ها را مطرح و از ثبات نرخ نفت ابراز خوشحالی کرده هست.
وی علاوه بر این با این مدعا که اقتصاد ایران دچار مشکل شده، از احتمال افزایش تحریم ها به دستاویز «مقابله با تروریسم» گفت وگو کرده هست.
سخنان روز جمعه بولتون در شرایطی هست که وی را عموماً به عنوان صدایی جنگ طلب و دمنده روح نظامی گری در سیاست خارجه دولت آمریکا می دانند.
این سخنان چند روز بعد از عقب نشینی کاخ سفید و صادر کردن معافیت های مکرر برای شرکای تجاری تهران بیان شده هست.
ترامپ ۱۸ اردیبهشت ماه پیش فرمان خارج شدن کشورش از برجام را صادر کرد؛ اقدامی که محکومیت شدید دیگر کشورهای امضاکننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه را بهمراه داشت.
این کشورها اهتمام کرده اند که به برجام پایبند می مثل و از تجارت شرکت هایشان با ایران پشتیبانی می کنند.
ریاست جمهوری آمریکا با حربه تروریسم اقتصادی، وضعیت تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی، در پی ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران هست؛ اما تجربه ماه های موخر و معیت نکردن جهان با آمریکا نشان داده که این کشور به اغراض خود دست نخواهد یافت.
از کشورهایی که تاحالا از تحریم های انرژی آمریکا معاف شده اند، میتوان به چین، ژاپن، کره جنوبی، یونان، ایتالیا، ترکیه، هند و عراق اشاره نمود.
مرجع: خبرگزاری ایرنا