آفتاب نیوز : ضرغامی در مورد فیلترینگ تلگرام بیان کرد: «اینکه دو قوه با هم دعوا دارند یا قوه مقننه باید قانون بگذارد؛ خب بروند با هم حل نمایند. به چه سبب اختلافات را به میان مردم می کشند؟ ریاست سابق صداوسیما و عضو شورای عالی فضای سایبری اظهار کرد: ریاست جمهور علاقه دارد که […]

آفتاب نیوز : ضرغامی در مورد فیلترینگ تلگرام بیان کرد: «اینکه دو قوه با هم دعوا دارند یا قوه مقننه باید قانون بگذارد؛ خب بروند با هم حل نمایند. به چه سبب اختلافات را به میان مردم می کشند؟ ریاست سابق صداوسیما و عضو شورای عالی فضای سایبری اظهار کرد: ریاست جمهور علاقه دارد که با صدای بلند بگوید دولت مزاحم هیچ پیام رسان بیگانه ای نیست. قبول! ولی اگر آن جوان روسی به تعهدها خود در برابر جمهوری اسلامی ایران عمل نکرد و در عمل مردم را تحقیر کرد و از دوپینگ فنی و سیاسی ما نهایت سوءاستفاده را کرد، ریاست جمهور برای محافظت استقلال کشور توان دارد ساکت باشد؟» اکنون خبر دست یافته که ضرغامی همین مبحث را دستاویز هجوم به روحانی در جلسه شورای عالی فضای سایبری کرده است.
گرچه ضرغامی این روز ها ژست میانداری در عرصه سیاست به خود گرفته است، اما با یک شخص بخصوص سرشاخ شده که کسی جز حسن روحانی نیست. دیروز علی نادری، از فعالین رسانه ای اصولگرا، مدعی گردیده عزت الله ضرغامی، ریاست اسبق صداوسیما و عضو شورای عالی فضای سایبری، در جلسه موخر این شورا با حسن روحانی درگیری لفظی تندی داشته که علت ترک جلسه از سوی روحانی شده است. ضرغامی به روحانی معترض بوده که به چه سبب جدیدا از فیلترینگ و شیوه اجرای حجاب انتقاد کرده است. روحانی بیان کرد: «متأسفانه در مساله حجاب، اول از زن آغاز می کنیم، درحالی که قرآن ابتدا مرد را از نگاه هرز دور می کند، اما ما می رویم و به علت حجاب دخترهای و بانوان را دستگیر می کنیم… روحانی از فیلترینگ هم انتقاد نموده و بیان کرد: «اگر فیلتر کردید با فیلترشکن ها چه می کنید؟ در این یک سالی که تلگرام فیلتر شد، همه آسیب کردیم».
ضرغامی خود در صحبت با «شرق» اظهار کرد: «قرار شده است که کسی از بحث و جزئیات درون جلسه، چیزی به بیرون از جلسه جابه جا نکند. سایرین توان دارند روایت های خود را از جلسه نقل کنند». ریشه دشمنی ضرغامی با روحانی قدیمی است و تا جایی که خبر داریم به سال ۹۲ بازمی گردد؛ از همان روز پخش گزارش صدروزه روحانی.
ضرغامی فکر می کرد که حق دارد به روحانی بگوید با کدام مجری صحبت کند، درحالی که او منحصرا ریاست صداوسیمای ملی بود که از بودجه مردم ارتزاق می کرد و حسن روحانی، ریاست جمهوری که با رأی مردم انتخاب گردیده است. روایت ضرغامی از مجادله اش بر سر انتخاب مجری با حسن روحانی این است: «من باید بگویم کدام مجری با شما صحبت کند؛ اما اگر حس کنم شما یا هرکس دیگری روی مجری خاصی حساس هستید، من به شما چند نفر را معرفی می کنم؛ اما یک کار دیگر هم توان داریم انجام دهیم.
مجری را شما انتخاب کنید؛ اما جایی این را نگویید؛ چون نه برای شما خوب است و نه ما!»در نهایت هم وقتی فهمید که روحانی، سونیا پوریامین را انتخاب کرده است، به گفته خودش، چون در شأن گفت و گو با ریاست جمهور نبوده دیگر ارتباط هایی را که از سوی ریاست جمهوری با او گرفته می گردید جواب نداد و بر طبق گفته خودش، حسن روحانی را یک ساعت در دکور استودیو معطل نگه داشت. مجری را شما انتخاب کنید؛ اما جایی این را نگویید؛ چون نه برای شما خوب است و نه ما!»
ضرغامی در دفاع از اقدامش هم گفته است: «آقایان نهاوندیان، آشنا، فریدون و صادق به من زنگ می زدند. آقای روحانی یک ساعت در دکور نشست. من هم می متوجه شدم یک ساعت نشستن آقای ریاست جمهور در طرحی که من اذن پخش آن را نمی دادم، معنی اش چیست». گرچه ضرغامی سر انجام ملزم به کوتاه آمدن گردید. علامت های دیگر این اختلاف را حین نوشته هایش در شبکه های اجتماعی هم میتوان ادامه داد؛ به طور مثال در مورد روحانی بیان کرد: «او قبول کننده حصر بوده یا تلگرام با فرمان او فیلتر شده».
ریاست سابق صداوسیما حتی گفته است که خودش را حریف روحانی می داند؛ شاید از آنجا که نتوانسته از فهرست جبهه پایداری در انتخابات ۹۶ به عنوان گزینه پایانی وارد کارزار انتخابات گردد و با روحانی رقابت کند. او یک بار اظهار کرد: «دو ساعت برای روحانی استدلال می کنید انگار نه انگار. من مصلحت نمی بینم بعضی کنتراست های رفتاری آقای روحانی را بگویم… وی عموما پس از ریاست جمهوری متمایز شد». ضرغامی در واقعه ی انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مدعی گردید که وحید حقانیان، با اعضای شورا ارتباط گرفته تا به گزینه ایده ای روحانی رأی بدهند. ضرغامی در توییتی نوشته بود: «درحالی که رهبر معظم انقلاب مسیولیت ارزیابی صلاحیت نامزد دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی را به صورت مشخص برعهده نظر کارشناسی اعضای این شورا گذارده بودند، بالاخره تأسف، در جلسه شب گذشته بارها علنا و غیرعلنی از ارتباط های آقای وحید حقانیان به منظور رأی مثبت به این نامزد محترم حرف به میان آمد».
محمد مهاجری اصولگرا در طعنه ای به وی درج کرد: «دبیر جدید شورای انقلاب فرهنگی را نمی شناسم. اما این طور که برادر ضرغامی بر علیه او خیز برداشته، انسان یاد جمله پشت کامیونی «الحسود لایسود» می افتد. لابد او برای کرسی دبیری شورای انقلاب فرهنگی کت و شلوار دوخته و ناگهان دیده به درد نمی خورد. کت و شلوار را نگه دار سردار؛ انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک است!» چهره ای مثل علی جنتی نیز مدعی بود که ضرغامی از حضور فردی با گرایش سیاسی متمایز در سمت دبیری شورا شاکی است.
مرجع: شرق