به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، سید محمدرضا مرتضوی که در اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن کشور که به میزبانی سمنان در حال برپایی هست اظهار کرد: در حال حاضر قیمت بیکاری در استان همدان هشت درصد هست اما قیمت بیکاری در استان همجوارش کرمانشاه رقمی بسیار بالاتر از این […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، سید محمدرضا مرتضوی که در اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن کشور که به میزبانی سمنان در حال برپایی هست اظهار کرد: در حال حاضر قیمت بیکاری در استان همدان هشت درصد هست اما قیمت بیکاری در استان همجوارش کرمانشاه رقمی بسیار بالاتر از این استان هست.

وی با بیان اینکه نقش نیروهای فنی و فعالین تولید در اشتغال بسیار حائز ارزش هست اضافه کرد: نباید انتظار داشت که دولت بیاید و همه مشکلات را حل نماید ما هم به عنوان تولیدکنندگان در این راستا مسئولیت هایی داریم البته واضح هست که دولت باید در کنار تولیدککنندگان باشد.

وی از سمنان به عنوان یکی از کم مساله ترین و موفق ترین استان ها اسم برد و اظهار کرد: قسمتی از این توفیقات به فعالین تولید و همین اتاق استان و مدیریت آن برمی گردد.

۳ استان با ظرفیتی بیشتر از هلند و درآمدی کمتر از یک صدم آن!
دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه گستره جغرافیایی سه استان گلستان، گیلان و مازندران یک تنه بیشتر از کشور هلند هست اظهار کرد: تولید ناخالص ملی هلند ۱۱۰۰ میلیارد دلار هست و این در حالی هست که کل تولید ناخالص در این سه استان شمالی ایران که هم بارندگی و هم گستره جغرافیایی آنان بیشتر از هلند هست به ۲۰ میلیارد هم نمی رسد.

وی با بیان اینکه اقتصاد این سه استان یک تنه توان دارد بیشتر از کشور هلند باشد دنبال کرد: این نقش نیروی انسانی، مدیریت و برنامه ریزی هست که علت شده که اقتصاد هلند بسیار بسیار زیادتر از این سه استان با این همه سرمایه و حجم های بالقوه باشد.

مرتضوی با بیان اینکه بعضی به اشتباه مدیریت محدود به دولت ها می دانند افزود: مدیریت از تربیت در خانواده و اجتماع و از محله، روستا و توده های مردم آغاز می گردد و این مدیریت هست که توان دارد یک کشور و اقتصاد آن را متحول کند.

وی با انتقاد از کم توجهی به رفاه نیروی کار در ایران اظهار کرد: اگر رفاه در زندگی کارگر نباشد آن کارگر توان ندارد راندمان کاری بالایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه نباید به ناامیدی ها دامن زد اظهار کرد: بزرگترین وظیفه ما در خانه های صنعت و معدن صیانت از امیدها و رؤیاهای بزرگ فعالین این بخش هست.

وی از اشتغال به عنوان بزرگترین مشکل امروز جامعه اسم برد و اظهار کرد: امروز درصد بیکاری مخفی در بعضی استان ها به ۲۰ درصد و زیادتر از آن دست یافته هست.

دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تجلیل از خدمات خانه های صنعت، معدن و تجارت در استانها، بر لزوم توجه مخصوص مدیران استانی به این خانه ها و مشورت گیری مدیران از آنان تاکید کرد.

انتهای پیام