به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدجواد اشرفی اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان آبزی و کنارآبزی به تالاب‌های استان خوزستان، کار پایش و کنترل شکار و صید در تالاب‌ها با جدیت بیشتری در حال انجام است که در این راستا در یک ماه گذشته بیش از ۶۲ متخلف شکار و صید […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، محمدجواد اشرفی اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان آبزی و کنارآبزی به تالاب‌های استان خوزستان، کار پایش و کنترل شکار و صید در تالاب‌ها با جدیت بیشتری در حال انجام است که در این راستا در یک ماه گذشته بیش از ۶۲ متخلف شکار و صید در استان دستگیر شدند.

وی با اشاره به تعداد تخلفات این افراد، افزود: تخلفات کشف شده توسط یگان حفاظت محیط زیست خوزستان در این مدت ۵۱ مورد بوده است. همچنین بیش از هشت قبضه سلاح شکاری  به همراه ۵۹ مورد ادوات شکار از قبیل تور، دستگاه شوک الکتریکی و موتور برق از متخلفین کشف شده‌ است. متخلفین نیز جهت پیگیری مراحل قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در شش ماهه نخست سال جاری نیز  یگان حفاظت محیط زیست خوزستان موفق به دستگیری ۴۱۲ متخلف شکار و صید در سطح استان شد.

وی عنوان کرد: در مجموع تعداد کل تخلفات در این مدت در حوزه یگان ۲۲۷ مورد بوده که نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام