فرشته طهماسبی امروز یازدهم شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با هدف به‌روزرسانی منابع کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه در بخش مرجع رده سنی کودک و نوجوان، با رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص تأمین اعتبار این به‌روزرسانی، تعداد ۳۰۰ جلد کتب مرجع با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اسناد خزانه اسلامی خریداری شد. […]

فرشته طهماسبی امروز یازدهم شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با هدف به‌روزرسانی منابع کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه در بخش مرجع رده سنی کودک و نوجوان، با رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص تأمین اعتبار این به‌روزرسانی، تعداد ۳۰۰ جلد کتب مرجع با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اسناد خزانه اسلامی خریداری شد.

وی با بیان اینکه عمومی بودن و تناسب با خواست و نیاز کتابخانه‌ها، ‌ مهم‌ترین وجه یک کتاب به‌منظور انتخاب برای کتابخانه‌های عمومی است؛ افزود: این تأمین منابع پس از نیازسنجی توسط واحد منابع اداره‌کل استان با هدف رفع کمبودها صورت پذیرفته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان ادامه داد: منابع جدید خریداری شده مربوط به رده سنی کودک و نوجوان در زمینه‌های پزشکی، دایره المعارف عمومی، زندگی‌نامه شخصیت‌ها، جغرافیا، حیات‌وحش و نجوم بوده که در بخش مرجع همه کتابخانه‌های عمومی استان در دسترس اعضا خواهند بود.

طهماسبی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌های استان، علاوه بر سهمیه تخصیصی نهاد، استفاده از اعتبارات استانی و همچنین ظرفیت ناشران، سازمان‌ها و خیرین در اهداء مستمر منابع است.

انتهای پیام