عصرایران- کوپه هرچند پرطرفدارترین کلاس تولیدی در صنعت خودرو نیست اما همواره جایگاه ویژه ای در بازار و چشم اندازهای کمپانی های مطرح جهان داشته است. طی دوران مختلف؛ مفهوم کوپه با اوج هیجان رانندگی، طراحی خاص و امکانات اسپرت مترادف بوده است. در ادامه مطلب امروز نگاهی به یک لیست از برترین کوپه ها […]

عصرایران- کوپه هرچند پرطرفدارترین کلاس تولیدی در صنعت خودرو نیست اما همواره جایگاه ویژه ای در بازار و چشم اندازهای کمپانی های مطرح جهان داشته است. طی دوران مختلف؛ مفهوم کوپه با اوج هیجان رانندگی، طراحی خاص و امکانات اسپرت مترادف بوده است.

در ادامه مطلب امروز نگاهی به یک لیست از برترین کوپه ها و محصولات پرفورمنس ۲۰۲۰ خواهیم داشت که با توجه به نظرسنجی وب سایت های خودرویی کشور انگلیس شکل گرفته است.

مرسدس بنز آ ام گ سی۶۳ اس کوپه

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

لیست را با مرسدس آغاز می کنیم که هیچگاه بازار کوپه ها را برای دیگر رقبای خود خالی نگذاشته است! سی۶۳ اس  یکی از بهترین های مرسدس در کاتالوگ فروش ۲۰۲۰ است. این محصول از پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو با ۵۰۳ اسب بخار خروجی استفاده می کند. اگر حرف S در انتهای مدل آن وجود نداشته باشد نیز به مفهوم کاهش خروجی موتور به ۴۶۹ اسب بخار است. قیمت پایه این محصول ۷۸۵۰۰ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید: مرسدس بنز آ ام گ C63 S مدل ۲۰۲۰ معرفی شد/ کابریولت قدرتمند آلمانی با برچسب ۸۵ هزار دلاری (+تصاویر)

 

ب ام و ام۴ کامپتیشن

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

امضای کامپتیشن روی محصولات ب ام و یعنی یک پله بالاتر برای همه چیز! اینجا هم نسخه ای از ام۴ با لوگوی کامپتیشن داریم که از موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر با ۴۵۴ اسب بخار خروجی و گشتاور ۴۴۲ پوندفوت استفاده می کند. قیمت پایه این محصول ۶۹۱۵۰ دلار است.

 

آلپینا بی۴ اس

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

این مورد هم به نوعی مربوط به کمپانی آلمانی ب ام و می شود. آلپینا بی۴ اس یک محصول پرفورمنس است که از موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر توربودوقلو ب ام و با ۴۳۴ اسب بخار خروجی استفاده می کند. قیمت پایه این محصول ۸۵ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید: آلپینا اکس بی۷؛ ویرایش برتر از شاسی بلند خاص ب ام و (+تصاویر)

 

ب ام و ام۲ کامپتیشن

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

کوچکترین فرزند ب ام و در مدرسه کوپه ها هرگز نماینده ای ناتوان و ضعیف نیست! این باواریایی جمع و جور هم از موتور ۳ لیتری توربودوقلو با ۴۰۵ اسب بخار خروجی و گشتاور ۴۰۶ پوندفوت استفاده می کند. قیمت پایه این محصول ۵۸۹۰۰ دلار است.

بیشتر بخوانید: باواریایی کوچک اما پر ادعا/ خودرویی که پورشه و ماستنگ را به چالش می کشاند! (+فیلم و تصاویر)

 

لکسس RC F

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

اگر بدنبال یک کوپه کاملا اسپرت ژاپنی آنهم با موتور ۸ سیلندر باشید قطعا بهترین گزینه پیش روی شما قرار گرفته است! این خودرو از موتور ۵ لیتری با ۴۷۲ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۹۵ پوندفوت استفاده می کند. قیمت پایه ۶۵۹۲۵ دلار است. قیمت پایه این محصول ۶۵ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید: LC 500؛ زیباترین کانورتیبل ژاپنی ۲۰۲۱/ ترکیبی فعال از طراحی و کیفیت تولید(+تصاویر)

 

فورد ماستنگ بولیت

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

این مورد را باید بهترین خرید ممکن در لیست امروز لقب داد. اگر قبول ندارید خودتان مقایسه کنید! ماستنگ بولیت علاوه بر اینکه زبان طراحی یک خودروی افسانه ای را همراه خود دارد از پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری با ۴۸۰ اسب بخار خروجی استفاده می کند. این مجموعه با یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی هماهنگ می شود. شاخص مصرف سوخت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر برابر با ۱۶٫۸ لیتر است.

غرش های پیشرانه ماستنگ در تمامی دورهای موتور قطعا راننده را عاشق خود می کند و تمام این ویژگی ها با ۴۶۷۰۵ دلار دست یافتنی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ۷۳ هزار دلار برای هیولای خیابانی فورد! (+تصاویر)

 

مرسدس بنز آ ام گ ایی۵۳ کوپه

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

دیگر مرسدس لیست امروز ما از خانواده E معرفی می شود و البته پرچمدار این کلاس نیز محسوب می شود. کوپه آلمانی مذکور از موتور ۶ سیلندر توربوشارژ با ۴۲۹ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۸۴ پوندفوت استفاده می کند. قیمت پایه این مدل ۷۵ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید: آ ام گ E53 مدل ۲۰۲۱ معرفی شد/ مرسدس پرقدرت ۷۵ هزار دلاری با جزئیات اسپرت (+تصاویر)

 

آئودی تی تی اس

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

این مورد هم از خریدهای خوب لیست امروز است زیرا برچسب قیمت آن در حالت پایه برابر با ۵۴۵۰۰ دلار است. آئودی تی تی اس در بخش پیشرانه از نمونه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو با ۲۸۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۸۰ پوندفوت استفاده می کند. در آزمایش ها طی ۴٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده است.

 

آئودی آر اس۵

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

اگر آئودی قبلی برای برخی مشتریان محصولات کوپه چندان قدرتمند به نظر نمی رسد! یکی دیگر از محصولات این کمپانی قطعا جلب نظر خواهد کرد. آر اس۵ از موتور ۶ سیلندر توربودوقلو با ۴۴۴ اسب بخار خروجی و گشتاور ۴۴۳ پوندفوت استفاده می کند. برچسب قیمت ۷۵ هزار دلاری نیز روی شیشه آن دیده می شود!

 

مرسدس بنز آ ام گ سی۴۳ کوپه

از بهترین کوپه های 2020 (+تصاویر)

لیست امروز را با یک آلمانی دیگر به پایان می رسانیم! سی۴۳ کوپه دیگر محصول مرسدس است که ویژگی های اسپرت را با قیمت مناسب تری ارائه می دهد. این کوپه ۵۸۸۰۰ دلاری از پیشرانه ۳ لیتری توربودوقلوی ۶ سیلندر با ۳۸۵ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۸۴ پوندفوت استفاده می کند. در آزمایش ها  طی ۴٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برثانیه رسیده است.

مازیار دانیالی

از کلاس کوپه در عصرایران منتشر شده است:

*ارباب حلقه ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر) *حراج نمونه آزمایشی لینکلن Mark VIII / کوپه لوکس که فقط یک دستگاه از آن وجود دارد! (+تصاویر) *“سیتی کار” رقیب خاص خودروی تسلا در تهران/ کوپه کوچک با ظاهر عجیب! (+فیلم و تصاویر) *کادیلاک اکس ال آر(XLR)؛ یکی از متفاوت ترین کوپه های جهان با موتور نورث استار(+تصاویر) *جدیدترین جگوار کوپه و برچسب قیمت جالب آن! (+فیلم و تصاویر) *جی تی-اس؛ موشک خیابانی مرسدس بنز! (+تصاویر)