«غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی»، عضو فراکسیون ولائی مجلس و نماینده مردم رشت، در پاسخ به این سوال که  چه تعداد از جلسات علنی و غیرعلنی در مجلس ضروری هستند به خبرنگار سیاسی برنا، گفت: در گذشته تعداد جلساتی که در مجلس برگزار می شد ۴ روز در هفته بود. بدین گونه که  یک روز […]

«غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی»، عضو فراکسیون ولائی مجلس و نماینده مردم رشت، در پاسخ به این سوال که  چه تعداد از جلسات علنی و غیرعلنی در مجلس ضروری هستند به خبرنگار سیاسی برنا، گفت: در گذشته تعداد جلساتی که در مجلس برگزار می شد ۴ روز در هفته بود. بدین گونه که  یک روز برای بررسی کار وزارتخانه ها و امور ملی تعیین می شد. در حال حاضر هیچ فرصتی وجود ندارد به این علت که نمایندگان ۳ روز در هفته در مجلس هستند و بلافاصله بعد از اتمام جلسات باید در شهرستان خودشان حضور پیدا کنند و امور مربوط به حوزه انتخابیه خود را انجام دهند.

وی افزود: در چند ماه گذشته به خصوص در یک سال اخیر مجلس تعداد جلسات را محدود و فشرده تر برگزار می کند. فشردگی جلسات بعضا خسته کننده است و این خستگی وارد صحن  مجلس می‌شود، در صحن نیز نمایندگان به قانون گذاری و مسایل تقنینی می پردازند. بنده خوف این را دارم که کیفیت مسایل تقنینی با این رویه کاهش پیدا کند.

نماینده مردم رشت بیان کرد: جلساتی که در مجلس  برگزار می شود ضروری است. از نظر بنده کاهش تعداد جلسات و فشردگی آن کیفیت جلسات را پایین می آورد؛ ما جلسه غیر  ضروری نداریم. در گذشته بین جلسات تنفس، استراحت و زمان مطالعه وجود داشت در حال حاضر  همه این موارد حذف شده و جلسات به صورت متوالی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مجلس به دلیل افزایش حوزه انتخابیه و شاید هم کاهش هزینه ها  تعداد جلسات را کاهش داده است. بحثی که الان وجود دارد این است که کاهش  تعداد جلسات در کیفیت کار نمایندگان تاثیر گذار است. با نظر سنجی که بین نمایندگان انجام شد بیشتر آنها طرفدار ۳ روز در هفته هستند چون وقت بیشتری می توانند در حوزه انتخابیه خود داشته باشند.