به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری المنار، بشار جعفری، نماینده دایم سوریه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت در مورد سوریه اظهار کرد: غرب قصد داشت با هدف تغییر موضع های و سیاست های سوریه و از بین بردن هویت فرهنگی و قومی آن، به این کشور حمله […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری المنار، بشار جعفری، نماینده دایم سوریه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت در مورد سوریه اظهار کرد: غرب قصد داشت با هدف تغییر موضع های و سیاست های سوریه و از بین بردن هویت فرهنگی و قومی آن، به این کشور حمله نماید. طرح غرب در سوریه در خدمت طرح خاورمیانه جدید بوده و شبیه طرح اسرائیل برای از بین بردن حق مردم فلسطین درخصوص تشکیل کشور مستقل هست.

وی اظهار کرد: رولان دوما، وزیر خارجه اسبق فرانسه در سال ۲۰۱۳ اقرار کرد که مسئولین انگلیسی گفته اند کشورشان با شرکای دیگر برای هدف قرار دادن سوریه از پیش از دو سال از شروع جنگ برنامه ریزی می کردند. لورنس ویلکرسون، ژنرال آمریکایی که معاون کالین پاول، وزیر خارجه اسبق آمریکا را برعهده داشت جدیدا افشا کرد که “حامی های جنگ بر علیه سوریه دنبال دستاویزی برای توجیه تجاوزشان بر علیه این کشور می باشند و پس از عراق این هدف دومشان هست تا بعداً بتوانند به هدف پایانی شان در مورد سقوط ایران برسند”.

لورنس ویلکرسون، ژنرال آمریکایی که معاون کالین پاول، وزیر خارجه اسبق آمریکا را برعهده داشت جدیدا افشا کرد که “حامی های جنگ بر علیه سوریه دنبال دستاویزی برای توجیه تجاوزشان بر علیه این کشور می باشند و پس از عراق این هدف دومشان هست تا بعداً بتوانند به هدف پایانی شان در مورد سقوط ایران برسند”. دولت فرانسه به پشتیبانی سیاسی از گروه های تروریستی در سوریه ادامه می دهد و این در حالی هست که همین تروریست ها کسانی می باشند که حمله به سالن “باتاکلان” جعفری تصریح کرد: رهایی جان سوریه ای ها نیازمند مشارکت با دولت سوریه و پشتیبانی از تلاش های آن برای از بین بردن آفت تروریسم هست. دولت فرانسه به پشتیبانی سیاسی از گروه های تروریستی در سوریه ادامه می دهد و این در حالی هست که همین تروریست ها کسانی می باشند که حمله به سالن “باتاکلان” پاریس را انجام دادند.

سوریه همچنان برای تحقق حل و فصل سیاسی بحران از طریق گفتگوها سوری- سوریه ای بدون دخالت بیگانه ادامه می دهد و مقابله با تروریسم را در اولویت خود دارد. وی اظهار کرد: دولت سوریه به تعهدها خود در مورد کمیته قانون بنیادی عمل کرد و از توافق صورت گرفته در مورد ادلب نیز استقبال کرده هست.

انتهای پیام