عصر ایران-  بسترن یکی از برندهای خودرویی چینی است که در بازار ایران نیز تعدادی از محصولات آن حضور داشته اند. این شرکت در واقع زیرمجموعه ای از گروه فاو محسوب می شود که اخیرا نام خود را به بستیون تغییر داده است. محصولات این برند سابقه حضور در بازار ایران را نیز دارند که اینجا می توانید جزئیات مرتبط را […]

عصر ایران-  بسترن یکی از برندهای خودرویی چینی است که در بازار ایران نیز تعدادی از محصولات آن حضور داشته اند. این شرکت در واقع زیرمجموعه ای از گروه فاو محسوب می شود که اخیرا نام خود را به بستیون تغییر داده است. محصولات این برند سابقه حضور در بازار ایران را نیز دارند که اینجا می توانید جزئیات مرتبط را مشاهده کنید.

در ادامه مطلب امروز یکی از کراس اوورهای فاو در برند بستیون یا بسترن را انتخاب کرده ایم که با مدل  X40 در بازار چین ارائه و قیمتی بین ۱۰۲۲۰ تا ۱۴۸۰۰ دلار دارد.

ابعاد

این کراس اوور جمع و جور و اقتصادی از منظر ابعاد برابر با ۴۳۱۰ میلیمتر در طول، ۱۷۸۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۰۰ میلیمتر است. ارتفاع خودرو از سطح زمین برابر با ۱۸۰ میلیمتر و وزن خالص ۱۲۹۰ تا ۱۳۲۵ کیلوگرم است. رینگ ها در حال استاندارد ۱۷ اینچی هستند.

پیشرانه

در بخش پیشرانه تمامی تریم ها با موتور ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۴ اسب بخاری عرضه می شود که گشتاوری معادل ۱۵۵ نیوتن متر دارد. ظرفیت باک ۵۰ لیتر است. اما تفاوت در فناوری سیستم سوخت رسانی و نوع جعبه دنده در شاخص مصرف سوخت اثر گذار است. در بخش جعبه دنده نمونه ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود.

 شاخص مصرف سوخت:

در شهر ۷٫۸ لیتر، در بزرگراه ۵٫۷ لیتر و در حالت ترکیبی ۶٫۷ لیتر. در شهر ۹ لیتر، در بزرگراه ۵٫۸ لیتر و در حالت ترکیبی ۶٫۹ لیتر.

خودور در تمامی تریم ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

کابین

پلاستیک به کار رفته در کابین کیفیت بالایی ندارد و از امکانات این فضا می توان به: سیستم تهویه غیر اتوماتیک در تمامی تریم ها، استارت دکمه ای، درب صندوق الکتریکی، نورپردازی  داخلی، بلوتوث، یو اس بی، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، گرم کن و تهویه صندلی هر دو ردیف، استراحتگاه دستی جلو و عقب، پوشش چرم دور فرمان، پاور ویندوز جلو و عقب، اسکای روف الکتریکی، آینه ها با تنظیم الکتریکی، برف پاک کن عقب، گرم کن آینه های جانبی و … اشاره کرد.

ایمنی

در بخش ایمنی نیز مواردی چون: کروز کنترل، ورود بدون کلید، نشانگر فشار باد لاستیک ها، رادار پارک جلو و عقب، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار حرکت در سربالایی، دوربین عقب، نور بالای تطبیقی، دی لایت، ایربگ، ایزوفیکس و … قابل اشاره هستند.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*خودروهای کلاسیک به سبک چینی؛ از دانگ فنگ تا پولو! (+تصاویر) *ماشین چینی از نوع کپی!/ ۱۲ رونوشت متفاوت از خودروهای برتر جهان! (+تصاویر) *سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر) *بستیون بی۷۰؛ سدان لوکس چینی با نگاهی به یک برند مطرح خودرویی! (+تصاویر) *بی وای دی S2؛ محصول ۱۲ هزار دلاری کمپانی چینی با پیشرانه تمام الکتریکی(+تصاویر)