به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدمحمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش، در خصوص آخرین روز حضور هیات جوانان جمهوری آذربایجان در ایران، گفت: این سفر به دلیل شناخت و برآورد هیات آذربایجانی از روابط میان وزارت ورزش و جوانان، جوانان و تشکیلاتی که در تشکل‌ها بود، تدارک دیده […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدمحمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش، در خصوص آخرین روز حضور هیات جوانان جمهوری آذربایجان در ایران، گفت: این سفر به دلیل شناخت و برآورد هیات آذربایجانی از روابط میان وزارت ورزش و جوانان، جوانان و تشکیلاتی که در تشکل‌ها بود، تدارک دیده شد.

او ادامه داد: به این منظور، این هیات بازدیدی در استان سمنان داشت که در آن روز انتخابات استانی مجامع سمن‌ها در حال برگزاری بود و این اتفاق باعث آشنایی خوب و مثبتی با جوانان و عملکرد تشکل‌ها شد و در دیدگاه آن‌ها نسبت به شناختی که از حوزه جوانان ایران داشت، اثر گذاشت.

تندگویان عنوان کرد: در این دیدار قرار بر این شد تا این هیات آذربایجانی در اولین فرصت دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را مطرح کنند تا پس از بررسی‌ها و توافقات، فعالیت‌های تدوین شده را آغاز کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در رابطه با اینکه برگزاری نمایشگاه مشترک میان ایران و آذربایجان خواست و اصرار ما است، عنوان کرد: اگر بتوانیم در شهرهای مرزی و همجوار همچون آستارا یک نمایشگاه دائمی در حوزه جوانان برگزار کنیم، می‌توانیم در بحث‌های تبادل کالا و موضوعات فرهنگی گام‌های مثبتی برداریم.

او خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری جشنواره‌هایی که مشترکات بسیاری با جمهوری آذربایجان دارد، می‌تواند اثرگذار باشد. به این ترتیب در حوزه جوانان بحث اکران فیلم‌های مشترک به زبان آذری، موسیقی آذری، فرهنگ‌های مشترک و کالا در حوزه‌های کشاورزی و صنایع می‌تواند سودآوری بسیاری برای دو کشور داشته باشد.

بیشتر بخوانید: