«هادی شیر خانی» در نشست خبری، بابیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ مگاوات ساعت در پیک مصرف داریم اما این میزان در تابستان به ۳۸۰ مگاوات رسیده بود، اظهار کرد: برای هر مگاوات برق ۳۰۰ تومان هزینه می‌شود اما به قیمت ۷۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۰ […]

«هادی شیر خانی» در نشست خبری، بابیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ مگاوات ساعت در پیک مصرف داریم اما این میزان در تابستان به ۳۸۰ مگاوات رسیده بود، اظهار کرد: برای هر مگاوات برق ۳۰۰ تومان هزینه می‌شود اما به قیمت ۷۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۰ میلیون جریمه مصرف خارج از سهم تعیین‌شده پرداخت‌شده است، یادآور شد: امسال علاوه بر اینکه در تابستان خاموشی نداشته‌ایم بلکه به کشورهای همسایه نیز صادرات برق داشته‌ایم و از هم‌اکنون نیز برنامه‌ریزی‌ها برای سال آینده در راستای مدیریت خاموشی‌ها آغازشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با تأکید بر اینکه هیچ خدمتی در شرایط کنونی کشور بدون برق امکان‌پذیر نیست، گفت: ما از یاری و تعامل رسانه‌ها استقبال می‌کنیم و جهت اطلاع‌رسانی در خصوص حذف قبوض کاغذی و نحوه پرداخت الکترونیکی قبوض نیازمند همکاری و همراهی اصحاب رسانه هستیم.

شیرخانی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد تولید برق‌آبی در کشور بسیار تعیین‌کننده است، ابراز کرد: حدود ۸۰ درصد برق کشور از طریق نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و حرارتی تولید می‌شود و خاموشی‌های تابستان گذشته نیز به دلیل کاهش منابع آبی سدهای برق‌آبی کشور بوده است.

وی با تأکید بر اینکه صنعت برق صنعتی پرهزینه است، گفت: امروز هم امنیت و هم سلامت مردم در گرو برق بوده و امید است با اقدامات انجام‌شده و همدلی که وجود دارد در راستای تأمین رفاه مردم بیش از گذشته تلاش کرده و در این امر موفق باشیم که این امر نیازمند حمایت اصحاب رسانه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام بابیان اینکه ۴ مدل با ۹ رویکرد برای اطلاع‌رسانی در زمینه حذف قبوض کاغذی، تمام افراد جامعه از روستایی وشهری و غیره دیده‌شده است.

شیرخانی خاطرنشان کرد: با محوریت پویش هر هفته «الف – ب- ایران» ۲۲۷ پروژه با ۳۳ هزار و میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور انجام می‌شود.

وی در پایان با تقدیر از اهالی رسانه و همیاران این حوزه در رابطه با گذر از پیک تابستان ۹۸ بدون خاموشی، خاطرنشان کرد: از محل صرفه جویی حذف قبوض کاغذی تا کنون تعداد ۱۰ هزار جلد دفترچه چاپ و بین دانش آموزان مناطق محروم در سطح استان توزیع شده است و چاپ و توزیع تعداد ۵ هزار جلد دفترچه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام