به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری با تشکر از تلاش های بانک های مرکزی و بانک ملی اظهار کرد: کم تجربگی و نا آشنایی با عراق باعث بروز مشکل در ارائه ارز برای زوار در خاک عراق گردید. وی درباره اشکالات بوجود آمده درباره ارز اظهار کرد: تخفیف ارز داده شده از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری با تشکر از تلاش های بانک های مرکزی و بانک ملی اظهار کرد: کم تجربگی و نا آشنایی با عراق باعث بروز مشکل در ارائه ارز برای زوار در خاک عراق گردید.

وی درباره اشکالات بوجود آمده درباره ارز اظهار کرد: تخفیف ارز داده شده از جانب بانک برای کاهش هزینه عزیمت زوار در اربعین بود.

ذوالفقاری درباره اینکه به چه سبب گرفتن ارز در داخل کشور انجام نشد؟ اظهار کرد: باجه های دریافت ارز در خاک عراق برای جلوگیری از قاچاق و افزایش قیمت ارز بود.

ذوالفقاری درباره مشارکت جهادی بانک ملی و ستاد اربعین اظهار کرد: با مشارکت بانک ملی و دولت عراق حتی بعضی اماکن حشد الشعبی نیز در اختیار ستاد جای گرفت.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وی در برنامه “تیتر امشب” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وی در برنامه “تیتر امشب” شنبه شب اضافه کرد: آنچه که پیش آمد و مشکلات درباره ارز تاحالا با آن رو به رو نشده بودیم و تجربه ای جدید بود.

ریاست ستاد اربعین علاوه بر این درباره زمان باقی مانده برای ثبت اسم زوار در سیستم سماح اظهار کرد: شنبه شب ثبت اسم در سیستم سماح انتهاء یافت.

وی اظهار کرد: از ۲۰ هزار نفر ثبت اسم شده در سیستم سماح ۴ هزار نفر اتباع بیگانه بوده اند.

ذوالفقاری با بیان اینکه مجوز رفت و آمد در مرز ایران مشکلی نداشت، اظهار کرد: بالغ بر ۹۰ گیت در مرز ایران برای کنترل رفت و برگشت فعالیت می کنند.

ریاست ستاد اربعین درباره اوج رفت و آمد در مرزهای کشور اظهار کرد: از یکشنبه روند رفت از مرزهای کشور افزایش خواهد داشت و یک روز بعد از اربعین یعنی روز چهارشنبه نیز ازدحام برگشت جمعیت خواهیم داشت.

ریاست ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: در مذاکرات انجام شده با طرف عراقی مشکلات کنترل زوار رفع شده هست.

حسین ذوالفقاری با بیان مشکلات جابه جایی حدود دو میلیون نفر از مرز در مدت بسیار محدود اظهار کرد: سالانه بر تجربیات ما افزوده می گردد.

وی با بیان اینکه زیر ساخت های راه در عراق گنجایش ورود ۲۹۱۱ سواری و ۲۰۵۰ اتوبوس را ندارد، اظهار کرد: طرف عراقی نسبت به جمهوری اسلامی ایران آماده ورود سیل مشتاق زوار تا این حد را نداشت.

ریاست ستاد اربعین اضافه کرد: در روزهای آتی باید ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس را به کار دریافت کنیم تا زوار ما بعد از مراسم اربعین معطل نمانند.

انتهای پیام