به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهند و جلسه علنی روز دوشنبه مجلس نیز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود. لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهند و جلسه علنی روز دوشنبه مجلس نیز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.

لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، طرح یک فوریتی اصلاح بند ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و لایحه موافقتنامه بین ایران و فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی از جمله دستور کارهای مجلس در جلسات علنی هفته آینده است.

نمایندگان همچنین در جلسات علنی هفته آینده طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و مجارستان، لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان و لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و چک را در دستور کار دارند.

لایحه عضویت ایران در برنامه اندازه شناسی آسیا و اقیانوسیه، لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیردولتی، طرح استفساریه ماده ۳۶ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم از دیگر دستور کارهای جلسات هفته آینده مجلس است.

طرح اصلاح ماده ۱۳۳ قانون مالیات‌های مستقیم، طرح الحاق دو تبصره به بند د ماده ۸۸ قانون برنامه ششم، طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و سی ان جی در کشور و طرح الحاق یک تبصره به ماده ۹۸ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس نیز در دستور کار جلسات هفته آینده مجلس قرار دارد.

نمایندگان در جلسات هفته آینده طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما، طرح اصلاح بند ل ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی ارتش را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سوال بیت الله عبداللهی و محمود نگهبان سلامی از وزیر ارتباطات و سوال بهرام پارسایی، عبدالکریم حسین زاده و محمدرضا صباغیان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از دیگر دستور کارهای هفته آینده مجلس است.

نمایندگان همچنین در جلسات هفته آینده گزارش معاونت نظارت مجلس در مورد اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم، گزارش کمیسیون آموزش در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، گزارش کمیسیون آموزش در مورد پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد و گزارش کمیسیون آموزش در مورد حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

انتهای پیام