به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مصطفی دالوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تشدید و اجرای گسترده برخورد با تخلفات پلاک در لرستان در دستور کار جدی پلیس راه استان قرار گرفته است و رانندگانی که در اعداد و ارقام پلاک خودروی خود را تغییر ایجاد و اقدام به […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ مصطفی دالوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تشدید و اجرای گسترده برخورد با تخلفات پلاک در لرستان در دستور کار جدی پلیس راه استان قرار گرفته است و رانندگانی که در اعداد و ارقام پلاک خودروی خود را تغییر ایجاد و اقدام به پوشش پلاک کنند، متوقف و اعمال قانون خواهند گرفت.

وی بیان داشت: رسالت پلیس برقراری نظم و امنیت ترافیکی و پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات رانندگی است و یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورد استفاده پلیس برای نیل به هدف، اعمال قانون رانندگان متخلف است.

رئیس پلیس راه لرستان تصریح کرد: هدف ما از اعمال قانون صرفاً صدور قبض جریمه نیست بلکه تخصیص نمره منفی، ضبط گواهینامه، توقیف در پارکینگ و سایر امتیازات منفی که بر اساس اجازه قانون در اختیار پلیس قرار گرفته اند همگی از مصادیق اعمال قانون محسوب می‌شوند.

سرهنگ دالوند ادامه داد: در تمامی روش‌ها پلیس از پلاک نصب شده بر روی وسیله نقلیه برای اعمال قانون استفاده می‌کند که گاهی افرادی به منظور فرار از چنگال قانون و دور ماندن از دید پلیس و دوربین‌های کنترل ترافیک اقدام به مخدوش کردن عمدی پلاک وسیله نقلیه خود می‌کنند.

وی عنوان کرد: این رفتار علاوه بر اینکه بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود از دیدگاه مقررات ترافیکی نیز تخلف بوده و با رانندگان متخلف بر اساس قانون برخورد خواهد شد.