دکتر وحید ولی پوری ده نو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ورزش علاوه بر اینکه بر سلامت جسم افراد تأثیر می‌گذارد موجب سالم بودن روح و روان نیز می‌شود و تحقیقات بسیاری نشان داده که فعالیت‌های فیزیکی تأثیر بسزایی بر تقویت عملکرد ذهنی دارند.  وی ادامه داد: ازآنجاکه فعالیت ورزشی موجب افزایش ضربان قلب […]

دکتر وحید ولی پوری ده نو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ورزش علاوه بر اینکه بر سلامت جسم افراد تأثیر می‌گذارد موجب سالم بودن روح و روان نیز می‌شود و تحقیقات بسیاری نشان داده که فعالیت‌های فیزیکی تأثیر بسزایی بر تقویت عملکرد ذهنی دارند.

 وی ادامه داد: ازآنجاکه فعالیت ورزشی موجب افزایش ضربان قلب می‌شود، در هنگام ورزش، اکسیژن بیشتری به آنجا می‌فرستد و هورمون‌های استرس کمتر می‌شود.

 نظریان اضافه کرد: انجام روزانه ۱۵ دقیقه تمرین ورزشی عملکرد حافظه و ذهن را بالا می‌برد و به افزایش تمرکز کمک می‌کند.

 این دکترای فیزیولوژی ورزشی با تأکید بر تأثیر مثبت ورزش کردن روی افزایش تمرکز ذهن خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که در شرایط کنونی دغدغه و استرس بیشتری بر مردم کشور ما تحمیل شده است، بنابراین انجام حداقل یک ربع تمرین ورزشی منظم می‌تواند علاوه بر سلامت جسم با بهبود تمرکز و تقویت مغز به کاهش استرس‌ها کمک کند.

وی تصریح کرد ورزش در همه حالات به‌عنوان یک تصمیم کننده بزرگ استرس عمل می‌کند که با کاهش هورمون‌های استرس و با افزایش هورمون‌هایی که باعث ایجاد احساس خوب در انسان می‌شوند افراد را از نگری نگرانی‌های روزانه دور می‌کند.

انتهای پیام