به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیدمهدی سیدصالحی که سابقه بازی در ۴تیم برتر ایران و تیم ملی فوتبال را در کارنامه کاری خود دارد، درباره دیدار ایران و سوریه که منجر به برد پر گل ملی پوشان کشورمان شد، به خبرنگار برنا گفت: با آمدن یک مربی جدید بازیکنان برای […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیدمهدی سیدصالحی که سابقه بازی در ۴تیم برتر ایران و تیم ملی فوتبال را در کارنامه کاری خود دارد، درباره دیدار ایران و سوریه که منجر به برد پر گل ملی پوشان کشورمان شد، به خبرنگار برنا گفت: با آمدن یک مربی جدید بازیکنان برای نشان دادن خودشان انگیزه فراوانی دارند و با آمدن ویلموتس این اتفاق نه فقط برای ملی پوشان بلکه برای سایر بازیکنان شاغل در لیگ نیز رخ داده است.

وی افزود: در بازی با سوریه هم بازیکنان با ارائه یک بازی خوب و پر قدرت توانستند حریف را گلباران کنند و آنچه مهم به نظر می رسد این است که تیم ملی حالت تهاجمی بیشتری به خود گرفته است.

سیدصالحی درباره بازی با کره اظهار داشت: ما همواره مقابل تیم‌های کره و ژاپن بازیهای حساسی داشته ایم. در فوتبال غرب آسیا تیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس همواره مقابل ژاپن و کره دچار مشکل می شوند چون آنها بر خلاف حریفان خود کند بازی می کنند  در حالی که ما نسبت به تیمهای غرب آسیا سرعت بالاتری خواهیم داشت و باید دید تیم ملی که میل به انجام بازی تهاجمی مقابل کره دارد برای اینکه اسیر سرعت آنها نشود چه برنامه ای خواهد داشت و به نظر من بازی با کره تفکرات ویلموتس را بیشتر نشان می دهد و عیار او را تا حدودی مشخص می کند. امیدوارم این دیدار یک بازی زیبا و جذاب شود و ملی پوشان کشورمان بتوانند به اهداف خود در بازی دست پیدا کنند.

مهاجم اسبق استقلال درباره حضور استراماچونی در این تیم نیز عنوان کرد: پروژه حضور یک مربی خارجی در استقلال به اعتقاد من زمان بر خواهد بود. مگر شفر بازیکنان منصوریان را تحویل گرفت چه موفقیتی برای این تیم آورد؟ سال نخست باز یک جام حذفی بود و سال دوم که او تیم را خودش بست چطور؟ هواداران استقلال از این تیم نتیجه می خواهند و به نظر من ما بیاییم و در این وضعیت اقتصادی پول زیاد برای حضور مربی بدهیم که باید بیاید به فوتبال ما آشنا شود و بعد از مدتی آزمون و خطا آیا نتیجه بگیرد یا نه به نظر من منطقی نیست. ببینید در فوتبال ایران برخی بازیکنان فقط بازیکن تمرین هستند و تمام آنچه در تمرین بروز می دهند را نمی توانند در زمین پیاده کنند، و در حد بازیکن فیکس نیستند، مربیان داخلی با تمامی این موارد آشنا هستند، به نظر من ما مانند این چند بازی آخر باید کار را به فرهاد مجیدی بدهیم و در کنار او یک کمیته فنی قوی باشد تا هم در صورت لزوم مشورت بدهد و هم اینکه روی کار او نظارت کافی داشته باشد. مجیدی با بازیکنان آشناست و اینکه برخی می‌گویند او آینده‌اش خراب می‌شود و این دست صحبت‌ها را من قبول ندارم، او هم مدرک مربیگری بین‌المللی دارد هم سابقه حضور روی نیمکت استقلال و من فکر می‌کنم بتواند با استقلال موفق شود.

سیدصالحی درباره وضعیت پرسپولیس و برخی حواشی پیرامون آینده برانکو نیز عنوان کرد: در میان مربیان خارجی وضعیت برانکو کاملا فرق می‌کند، او پیش از آمدن به پرسپولیس با بزرگان ایران کار کرده بود، جو کشور را می‌شناخت و طی این سال‌ها با توجه به شناختی که از فوتبال ایران داشت توانست نتایج بسیار خوبی نیز کسب کند که در کسب این نتایج بازیکنان خوب پرسپولیس هم دخیل بودند و برانکو نیز با پرسپولیس به نوعی احیا شد و هر دو طرف سود کردند. درباره آینده برانکو نیز باید بگویم او یک مربی بسیار باهوش است و بی‌شک بهترین تصمیم را خواهد گرفت، او با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و فکر می‌کنم حداقل یک فصل دیگر هم در این تیم خواهد ماند. اما نباید فراموش کنیم برانکو به هر حال یک روز از پرسپولیس خواهد رفت حالا یک‌سال دیگر یا ۵ سال دیگر، مهمترین ضعف باشگاه های ما همین جاست که برای آینده خود هیچ برنامه ای ندارند. برانکو اگر روزی برود پلان جایگزین او چه خواهد بود؟ بنده معتقدم بهترین گزینه پرسپولیس در حال حاضر برانکو است اما منظورم چیز دیگری است. این مشکل نه در پرسپولیس بلکه در اکثر باشگاه‌های بزرگ ما وجود دارد، در حالی که در دنیا باشگاه‌ها می‌آیند و ستاره‌های خود را ساپورت می‌کنند، آنها را پس از خداحافظی به کلاس مربیگری می‌فرستند، تا در چنین مواقعی از آنها استفاده کنند. شما به چرخه مربیگری لیگ ما دقت کنید چند مربی هستند که فقط باشگاه تغییر می‌دهند، ده‌ها و شاید صدها مربی جوان  و با انگیزه که زبان بلد هستند و به علم روز نیز آشنا هستند خانه نشین هستند. شاید تنها باشگاهی که امسال در تعیین سرمربی تصمیم درستی گرفت سایپا بود که از بازیکن سابق خود که حالا مربی شده در راس کادر فنی استفاده می‌کند و هزینه گزاف مربی خارجی را صرف خرید بازیکنان خوب می‌کند.